Search
Close this search box.

Pfizer, Raytheon nebo Fortinet. Experti radí sledovat pětici titulů blízko nákupní úrovně

Řada společností obchodovaných na globálních burzách zaznamenala od počátku letošního roku poměrně výrazné ztráty. Některé naopak vykazují odolnost vůči poklesu celého trhu, a odborníci dokonce doporučují jim věnovat pozornost, protože se blíží úrovním, kdy je vhodné uvažovat o jejich nákupu.

Analytici portálu Investor´s Business Daily k takovým řadí pětici firem z různých oborů. Najdeme mezi nimi dvě farmaceutické společnosti, jednu specializující se na kyberbezpečnost, další se zabývá obrannými systémy a poslední pak náleží do segmentu investičního bankovnictví a správy aktiv.

Farmaceutický sektor ve výběru reprezentují společnosti Pfizer a Edwards Lifesciences. Podle expertů má společnost Pfizer našlápnuto k dalšímu úspěšnému roku. Loni se její tržby vyšplhaly na více než 81 miliard dolarů, což bylo téměř dvakrát více než v roce 2020. Pro letošek to může být až 100 miliard. Poptávka po vakcíně proti koronaviru má zůstat vysoká i letos, na odbyt zřejmě půjde i lék proti covidu Paxlovid.

Edwards Lifesciences bude podle odborníků těžit ze slábnoucí pandemie. Společnost totiž dodává zdravotnické vybavení, jehož nákupy nemocnice během pandemie odkládaly a nyní se budou snažit svůj deficit dohnat.

Společnost Raytheon se věnuje komerčnímu letectví, ale i dodávkám obranných protivzdušných systémů. Rakety Stinger nebo střely Javelin pomáhají ukrajinské armádě se bránit ruským jednotkám. A vzhledem k tomu, že se systémy osvědčují, Raytheon nebude mít zřejmě o jejich odbyt nouzi.

Válka na Ukrajině ale neprobíhá jen na standardním bojišti, nýbrž také v kyberprostoru. Experti proto doporučují sledovat akcie společnosti Fortinet, která se zabývá vývojem firewallů a dalších kyberbezpečnostních systémů. Poptávka po jejích produktech roste a nejspíše i nadále poroste.

Z finančního světa pak experti Investor´s Business Daily doporučují soustředit se na akcie investiční banky Raymond James. S rostoucí inflací totiž poroste poptávka po investicích, které budou schopny minimalizovat ztráty, které inflace drobným střadatelům působí. Růst úrokových sazeb tak bude hrát bance do karet.

Graham, Investor´s Business Daily

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00