Search
Close this search box.

Obří herní akvizice Microsoftu: Technologický gigant pohltí vlastníka World of Warcraft či Call of Duty

Jedna z největších technologických společností světa oznámila gigantickou akvizici, která ji výrazně posune ve světě gamingu. Microsoft koupí společnost Activision Blizzard, která má na kontě řadu herních kasovních trháků. Akcie Microsoftu zareagovaly rozpačitě.


Jde o největší akvizici v historii herního průmyslu a rovněž v historii technologické společnosti Microsoft. Firma, kterou před téměř 47 lety založil Bill Gates, oznámila nákup herní společnosti Activision Blizzard. Microsoft za jednu akcii zaplatí 95 dolarů, což znamená, že za Activision Blizzard vydá bezmála 70 miliard dolarů.

„Gaming je nejdynamičtější a vůbec nejvíce vzrušující segment v zábavním průmyslu napříč všemi platformami a bude hrát klíčovou roli při rozvoji platforem pro metaversi,“ uvedl výkonný ředitel Microsoftu Satya Nadella v úterním tiskovém prohlášení. Jen pro představu, Microsoft touto akvizicí pod svá křídla získá slavné herní tituly jako World of Warcraft, Diablo, Call of Duty nebo Candy Crush.

Microsoft podle odborníku rovněž získá obrovský růstový potenciál a stane se z něho třetí největší společnost v odvětví herního průmyslu podle tržeb. Před ním je jen čínský obr Tencent Holdings a japonská společnost SONY. Microsoft plánuje začlenit hry z dílny Activision Blizzard do svého katalogu herního předplatného Game Pass. Ten má kolem 25 milionů předplatitelů a každý měsíc téměř 400 milionů aktivních hráčů.

Akvizici již posvětily správní rady obou společností, nyní se k ní budou ještě muset vyjádřit regulátoři. Pokud nenastanou nějaké vážné komplikace, transakce by mohla být uzavřena v průběhu příštího roku.

Akcie společnosti Activision Blizzard během úterního obchodování posílily zpočátku o více než 30 procent, následně mírně oslabovaly. Oproti páteční zavírací ceně (v pondělí byla burza v New Yorku zavřená) však zůstaly o více než čtvrtinu výše. V případě Microsoftu akcie zaznamenaly rozpačitý vývoj. Po zahájení obchodování mírně posílily, pak ale začaly asi 1,5 procenta ztrácet v porovnání s pátečním zavíracím kursem.


Escobar, Barron´s.com
Patnaik, Reuters


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05