Search
Close this search box.

Obchodní platforma Robinhood zdvojnásobila své tržby. Její akcie vystřelily o 7,5 procenta

Akcie platformy Robinhood pro zprostředkování obchodů s různými finančními produkty jsou na burze teprve necelý měsíc, ale už stihly výrazně posílit. Naposledy jim pomohly výsledky hospodaření za druhý letošní kvartál.


Tržby společnosti se ve druhém letošním čtvrtletí meziročně zvýšily o 131 procent na 565 milionů dolarů. Robinhood nicméně vykázal půlmiliardovou čistou ztrátu. Obchodní platforma ve druhém kvartále rostla především díky zprostředkování nákupů a prodejů na kryptoměnových burzách. Z těchto obchodů utržila 233 milionů dolarů, zatímco o rok dříve to bylo jen kolem pěti milionů.

Akcie platformy Robinhood řadí část investorů mezi takzvané „meme stocks“, tedy akcie, jejichž hodnota bývá ovlivňována děním na sociálních sítích. „Je stále těžké říci, jaká je férová hodnota této společnosti,“ uvedl pro portál Yahoo! Finance Matt Maley, investiční stratég společnosti Miller Tabak + Co.

Platforma Robinhood vstoupila na burzu teprve nedávno, konkrétně 28. července. Upisovací hodnota činila 38 dolarů za akcii a během jejich prvního obchodního dne oslabily o osm procent. Jenže to se během několika málo dní výrazně změnilo. 4. srpna bylo možné akcii Robinhood pořídit za více než 70 dolarů, což představovalo nárůst o 85 procent.

V dalších dnech sice nastala korekce, přesto se tržní hodnota společnosti Robinhood od vstupu na burzu zvýšila o 43 procent. Výsledky za druhé čtvrtletí poslaly akcie v bezprostřední reakci o 7,5 procenta výše. Vybírání zisků v dalších dnech sice nelze vyloučit, Robinhood však zůstává titulem, jehož zařazení do portfolia stojí za zvážení.


Ferré, Yahoo! Finance
Podder, Reuters


Chcete se dozvědět více o investování do akcií?

Pokud vás zajímají akcie, a rádi byste se dozvěděli jak profitovat z tohoto finančního instrumentu, zaregistrujte se a my vám ZDARMA zašleme e-book na váš osobní email. Buďte o krok blíže k finanční nezávislosti!


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00