Search
Close this search box.

Nový výkonný šéf věří, že IBM opět vstane z popela

Tržní kapitalizace technologické společnosti IBM se za posledních pět osm let propadla skoro o polovinu. Z legendárního technologického gigantu je dnes průměrná firma v oboru. Její nový výkonný ředitel ale věří, že společnost má solidně nakročeno k růstu.


Je to už více než čtvrtstoletí, kdy počítač z dílny Industrial Business Machines (IBM) Deep blue sehrál několik nezapomenutelných partií s ruským šachovým velmistrem Garry Kapsarovem. Od té doby jako by se nad IBM zavřela voda. Následovalo totiž několik (zpětným pohledem) chybných kroků, které dovedly firmu téměř do zapomnění.

Loni se však do čela postavil Arvind Krishna a někteří analytici jsou přesvědčeni, že pod jeho vedením se IBM začíná zvedat z popela. Padají i přezdívky jako Microsoft Junior a podobně. Faktem je, že Krishna společnost restrukturalizoval, výrazně posílil cloudový byznys a začal rozvíjet umělou inteligenci. A příští rok IBM začne velmi pravděpodobně růst, píše portál Barron´s.com. Bylo by to poprvé za téměř dekádu.

„Na Wall Street se zvyšuje poptávka po tom porozumět, kam se byznys IBM posouvá. Pokud akcie začnou růst, může to být docela jízda,“ uvedl Wamsi Mohan, analytik Bank of America. Podle jeho odhadu může hodnota akcií IBM v příštím roce vzrůst klidně o 50 procent, nebo i více. Analytici z Wall Street očekávají, že v příštích třech letech by se tržby společnosti mohly zvyšovat ročně o střední jednotky procent. To vše po éře neustálých propadů, která začala v roce 2011. Už v minulém roce se totiž karta začala opatrně obracet.


Savitz,
Barron´s.com


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00