Search
Close this search box.

Netflix očekává, že jeho počet předplatitelů ve třetím kvartále opět poroste 

Akcionáři Netflixu se mohou opět radovat, protože se mu podařilo zvýšit objem volných peněžních prostředků. Netflix rovněž rozšířil svou reklamní divizi a obnovil nárůst počtu předplatitelů. Akcie Netflixu (NFLX 7,34 %) v úterý po zahájení obchodování posilují, neboť investoři zaznamenali optimistické informace přímo od společnosti. 


Nejen, že tento streamovací gigant ztratil méně předplatitelů, než původně očekával, ale vedení společnosti oznámilo, že ve třetím kvartále dojde k opětovnému nárůstu počtu předplatitelů.  

Tato zpráva je zřejmě pro akcionáře Netflixu příjemným povzbuzením poté, co byly akcie společnosti v průběhu roku oslabeny. I po započítání oživení akcií v pozdějších hodinách, klesly jeho akcie v letošním roce o více než 60 %. 

Pojďme se společně podívat na to, co vedení Netflixu sděluje ve svém prohlášení pro akcionáře za druhé čtvrtletí v rámci výsledků za druhý kvartál, a jaká jsou jeho očekávání pro aktuální období. A pochopitelně se dále dozvíte, jaké jsou jeho nejnovější plány. 


Statistika a čísla, které by měli investoři mít v malíku  

Netflix na konci druhého čtvrtletí zaznamenal přibližně 220,7 milionu předplatitelů, což je asi o milion méně než na konci prvního kvartálu. Investoři by si však měli uvědomit, že počet předplatitelů meziročně přesto vzrostl, a to o 5,5 %. 

Toto meziroční tempo růstu se v posledních čtvrtletích neustále zpomaluje a ve druhém kvartále roku 2021 dosáhlo 8,4 %. K meziročnímu růstu počtu předplatitelů ve druhém čtvrtletí přispěl asijsko-pacifický region (APAC), kde přibylo 1,1 milionu platících uživatelů. 

Vedení společnosti se k výsledkům nevyjádřilo jinak, než že podcenilo své prognózy. Nutno podotknout, že vzhledem k celkovému počtu přibližně 221 milionů předplatitelů byla míra chybovosti prognózy velmi malá.  


Zlepšující se cash-flow a zdravá bilance 

Při pohledu na trendy v rámci vývoje počtu předplatitelů je vedení Netflixu přesvědčeno o tom, že si Netflix uchová svou silnou pozici na trhu. Vedení dále konstatovalo že Netflix je silná a robustní společnost, neboť vykazuje roční tržby přesahující částku 30 miliard dolarů, loňský provozní zisk ve výši 6 miliard dolarů, rostoucí volný peněžní tok a solidní účetní bilanci.   

Pro letošní rok Netflix odhaduje nárůst celkového peněžního toku ve výši zhruba 1 miliardy dolarů. Díky zlepšujícímu se cash-flow je společnost přesvědčena, že je dlouhodobě soběstačná a může průběžně investovat do tvorby nového obsahu, aniž by si musela půjčovat peníze nebo rozprodávat vlastní kapitál za účelem jeho navýšení. 


Zahájení reklamního segmentu 

Pochopitelně by bylo neadekvátní hodnotit výroční zprávy Netflixu za druhé čtvrtletí bez zmínky o plánech společnosti ohledně služeb založených na reklamě. Investoři doufají, že zahájení reklamní činnosti podpoří další fázi růstu. Nicméně Netflix dále uvedl, že reklamní segment se do existujících plánů letos nezapojí. Letos zůstane tato streamovací platforma stále bez reklam.  


Daniel Sparks  
The Motley Fool  

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00