Search
Close this search box.

Německá Gigafactory začne vyrábět Tesly ještě letos, tvrdí Elon Musk

V listopadu nebo v prosinci by z výrobní linky německé Gigafactory mohly sjet první Tesly. Až se výroba rozjede naplno, mohlo by se nedaleko Berlína vyrábět pět až deset tisíc elektromobilů denně. Akcie Tesly na zprávy reagují mírným posílením.


První Tesly vyrobené v Německu by se na trh mohly dostat ještě letos. O víkendu během Giga-Festu konaném nedaleko Berlína to oznámil zakladatel americké automobilky Elon Musk. „Zahájení produkce je hezké, ale těžkou výzvou je objem produkce, kterou budeme chtít zajistit,“ řekl americký vizionář a miliardář. Podle něho bude „dosažení plánované výroby trvat déle, než vybudování vlastní továrny“.

Elon Musk by si představoval, aby se produkce postupně zvýšila na pět tisíc elektromobilů denně s tím, že doufá v deset tisíc. Objem výroby potřebných baterií by se měl na plánovanou kapacitu dostat ke konci příštího roku.

Ačkoli je otevření Gigafactory situované nedaleko Berlína velkou událostí, oproti původním plánům nabralo několikaměsíční zpoždění. První Tesly totiž měly začít z její výrobní linky sjíždět už během letošního července. Zpoždění vzniklo kvůli vyřizování potřebných povolení ke zprovoznění Gigafactory s ohledem na životní prostředí. Místní odpůrci totiž proti jejímu otevření protestovali.

Investoři přijali zprávu o termínu zahájení provozu německé Gigafactory s povděkem. Akcie Tesly během pondělka zpočátku posílily o 1,65 procenta, ovšem v průběhu dalších hodin své zisky mírně umazaly. Od poloviny května ale Tesla zpevnila už o přibližně 40 procent a zdá se, že tak definitivně zvrátila jarní sestupný trend.Schimroszik, Reuters
Duffy, Businessinsider.com


Jak obchodovat s akciemi?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář JAK OBCHODOVAT S AKCIEMI. Více informací se dozvíte na webináři!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05