Search
Close this search box.

Nejlepší investice 2022: O které se jedná?

Ruka a zlatá hvězda, v pozadí akciové trhy. Koncept nejlepší investice 2022
Zdroj: shutterstock.com

Jste typ investora, který dlouhodobě drží své investice drží? Nebo naopak kupujete a prodávate tituly, které jsou zrovna v trendu? Většina z nás často sklouzává k druhému typu myšlení, přestože ten první přináší ovoce. Které nejlepší investice na rok 2022 zahrnout do vašeho portfolia?


Pokud své investice držíte dlouhodobě, níže uvádíme čtyři akciové tituly, které možná zapadnou do vašeho investičního portfolia.


BlackRock

Možná jste o společnosti BlackRock nikdy neslyšeli. Investiční skupina BlackRock stojí za burzovně obchodovanými fondy iShares. Spravuje též tradiční podílové fondy.  

Podle údajů newyorské burzy cenných papírů je v USA téměř 2 700 ETF fondů a přibližně 8 000 podílových fondů. 

BlackRock je v rámci správy investic lídrem na trhu. Podařilo se mu totiž zvýšit objem aktiv ze 4 bilionů dolarů (2012) na dnešních 9 bilionů dolarů.    

Skupina BlackRock dále uvádí, že burzovně obchodované fondy představují pouze asi 3 % celkových investovaných aktiv po celém světě.

Z nich pouze pět společností spravuje aktiva a ovládá přibližně 11 % trhu. Největším správcem aktiv z této pětice je právě BlackRock, který generuje přibližně 3 % z ročního obratu.  


Microsoft

Microsoft už dávno není jen o vývoji softwaru. Videohry nebo cloudové služby jsou jen některé ze segmentů činností, které Microsoftu vydělávají tučné tržby.

Microsoft je obrovská korporace, a jeho hlavní nevýhodou může být skutečnost, že je pro něj náročnější získávat nové zákazníky. Avšak Microsoft je nezastavitelný.

Od roku 2017, kdy začal nabízet cloudové služby, jeho zisky se vždy čtvrtletně navyšovaly.  


Mercado Libre  

V Jižní Americe není Mercado Libre jen tak obyčejnou firmou. Mercado Libre je často vnímán za jihoamerickou verzi Amazonu.

Jen za poslední kvartál se mu podařilo uskutečnit transakce ve výši 20,9 miliardy dolarů. Zatím těží z toho, že jihoamerický spotřebitelský trh je stále v počáteční fázi digitalizace.

Agentura Americas Market Intelligence uvádí, že sektor e-commerce v Latinské Americe vzroste do roku 2024 o 29 %. Tři čtvrtiny těchto aktivit se uskuteční prostřednictvím mobilních zařízení.    


Boot Barn Holdings  

Kamenné obchody stále nevymřely. Řetězec Boot Barn Holdings je toho zářným příkladem. Se svými 288 prodejnami se tomuto řetězci podařilo proniknout do menších měst a nabídnout zákazníkům široký sortiment produktů. 

Segment oděvů pokračuje v růstu, což dokládají jeho historické výsledky. Za každý fiskální rok se společnosti povedlo zlepšit své výsledky (v roce 2013 činily tržby 233 milionů dolarů, letos v březnu zakončila rok s tržbami 893 milionů dolarů)..  


Zdroj: The Motley Fool  

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05