Search
Close this search box.

Nastupuje býčí trh. Inspirací mohou být Buffettovy proslulé citáty

Trh zatím není ve fázi dynamického růstu. Přestože se dnes prokousáváme náročným vývojem, jedna věc je jistá: býčí nálada klepe na dveře. Historie nám prokázala, že býčí trhy vždy následují po trzích medvědích.


Představuje však býčí nástup nové investiční příležitosti? Miliardář a investor Warren Buffett dává sice přednost nákupu akcií za příznivou cenu. A medvědí trhy bývají jako stvořené pro uzavírání výhodných obchodů.

To ovšem nutně neznamená, že Buffett během býčího trendu zahálí. Pojďme se podívat na doporučení této investorské hvězdy, abychom se připravili na další býčí růst ve stylu Buffetta.


Proslulý svými citáty

Buffett je proslulý svými citáty stejně jako svou investiční aktivitou. A v těchto náročných časech jsou Buffettova doporučení inspirativní. 

V dopise pro akcionáře Berkshire Hathaway z roku 1986 Buffett napsal: „Je to úplně jednoduché. Musíte být chamtiví ve chvíli, kdy ostatní mají strach a mít strach, kdy ostatní jsou chamtiví.“

Podstatou je ignorovat obavy a místo toho se důkladně zaměřit na fundamentální ukazatele společnosti, jako jsou tržby a perspektivy růstu. 

A následně se zamyslete nad oceněním. Pokud tyto ukazatele vypadají slibně, nenechejte se zastrašit strachem a využijte této investiční příležitosti. 

Chceme-li investovat jako Buffett, měli bychom vyhledávat příležitosti bez ohledu na to, jak si vede globální trh. 


Amazon a Moderna

Příkladem je společnost Amazon. Lídr v sektoru e-commerce a cloudu se nyní vypořádává s rostoucí inflací. 

Jeho vedoucí postavení na těchto dvou rychle rostoucích trzích a snaha o zlepšování své nákladové infrastruktury by mu však měly pomoci k dlouhodobým ziskům. 

Akcie Amazonu se dnes obchodují takřka na nejnižší úrovni v poměru k jeho tržbám od roku 2016.

Další zajímavou akcií je Moderna. Investoři od této akcie odběhli, neboť se obávali poklesu tržeb z prodeje vakcín proti koronaviru. 

Moderna však odhaduje, že po skončení pandemie bude tento trh dosahovat mnohamiliardových hodnot. 

Společnost rovněž usiluje o to, aby v následujících letech uvedla na trh tři potenciální blockbustery, které nemají nic společného s koronavirem. 


Až dorazí býčí trh, co dál? 

V této chvíli se investoři místo honby za růstovými akciemi mohou poohlédnout po klesajících akciích a hledat tak výhodné investiční příležitosti.

To ovšem neznamená, že bychom se měli soustředit pouze na cenu. Což nás přivádí k dalšímu proslulému citátu od Buffetta: „Raději bych koupil úžasnou firmu za dobrou cenu. Než dobrou firmu za úžasnou cenu.“

Buffettovo investování není o tom, že si pořídíte akcie za nejnižší cenu. Společnost se aktuálně může zdát velmi levná, může však být zatížená dluhem a čelit nejistým výnosům v budoucnu.

Jak bylo uvedeno výše, v určitých tržních podmínkách vás to může vést k tomu, že se raději zaměříte na růstové akcie. 

V jiných tržních obdobích vám to může poskytnout příležitost proniknout k velkým hráčům. Například k zavedeným firmám, které se obchodují za zvýhodněnou cenu.

Akcie, které nakoupíte, nemusí okamžitě prudce vzrůst, a to je zcela pořádku. Buffett nevydělal své jmění za jeden den. Stejně jako Buffett i vy budete časem těžit z toho, že se nebojíte chopit příležitosti ve správném okamžiku.


Zdroj: The Motley Fool 

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00