Search
Close this search box.

Nachází se Tesla v bodu obratu? Skoro polovina expertů doporučuje její akcie koupit

Aktuální cílová cena akcie automobilky Tesla dosahuje bezmála 640 dolarů. Skoro polovina analytiků oslovených platformou TipRanks doporučuje jejich nákup. Tesla navíc za poslední měsíc posílila a otočila klesající trend.

Podle analýzy TipRanks dosahuje průměrná cílová cena automobilky Tesla necelých 640 dolarů, přičemž někteří experti ji v dohledné době očekávají až na 1080 dolarech. Pokud by se naplnila nejoptimističtější očekávání, mohla by Tesla posílit o více než 75 procent oproti současným úrovním.

Platforma TipRanks se zeptala 23 expertů na to, co doporučují s akciemi americké automobilky udělat. Podle deseti z nich je nyní vhodná doba do Tesly investovat, sedm doporučuje akcie držet a jen šest by raději akcie Tesly prodalo.

Jisté však je, že se Tesle v posledních měsících poměrně slušně daří. Za první letošní kvartál dodala na trh více než 180 tisíc vozů, což by mohlo znamenat za celý rok výrobu a prodej kolem 720 tisíc elektromobilů. Tesla si přitom na sklonku loňského roku stanovila pro letošek cíl dodat půl milionu vozidel.

Za první letošní kvartál vydělala přes miliardu dolarů, což představuje oproti předchozímu čtvrtletí nárůst o 16,5 a meziročně dokonce o 363 procent. Bude-li Tesla takto pokračovat po zbytek roku, dosáhne její čistý zisk přes čtyři miliardy dolarů, čímž by loňský výsledek překonala o více než 60 procent.


TipRanks
Tesla Financial Summary

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05