Search
Close this search box.

Na Wall Street se chystá čínská platforma pro obchodování s použitou elektronikou

Čínská platforma Aihuishou, pomocí níž se dá prodávat a nakupovat použitá elektronika, chce vstoupit na burzu v New Yorku. Takzvaná primární veřejná nabídka se má uskutečnit počátkem června.


Platforma Aihuishou byla založena před deseti lety a stojí za ní online obchodník JD.Com Inc. Cílem Aihuishou je získat na newyorské burze pomocí IPO (primární veřejná nabídka) 500 milionů až 1 miliardu dolarů od investorů. Tím by se hodnota celé společnosti mohla pohybovat mezi čtyřmi a pěti miliardami dolarů.

Podle agentury Reuters si Aihuishou na přípravu IPO najala dva americké peněžní ústavy, a to Bank of America a Goldman Sachs. Žádost o vstup na burzu by měla být podána kolem poloviny května, uvádí Reuters s odkazem na své zdroje.

Aihuishou chce oslovit investory, kteří kladou důraz na environmentálně a společensky odpovědný byznys. Platforma zprostředkovává nákup a prodej použité elektroniky, a to jak prostřednictvím internetu, tak kamenných obchodů ve 140 městech po celém světě. Společnosti se podařilo už v únoru prostřednictvím pre-IPO fundraisingu získat od investorů kolem 200 milionů dolarů.


Kane Wu,
Reuters


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05