Search
Close this search box.

Na Wall Street chce vstoupit brazilská Nubank

Brazilská fintechová banka Nubank by se mohla vstupem na newyorskou burzu dočkat tržního ohodnocení na úrovni kolem 55 miliard dolarů. Šlo by tak o vůbec největší IPO v dějinách Latinské Ameriky.


Nubank se chce vyvézt na mimořádně silné vlně primárních veřejných nabídek, která postihla burzu v New Yorku. Dosud na Wall Street debutovaly společnosti v celkové hodnotě převyšující 250 miliard dolarů.

Brazilská fintechová společnost Nubank by se tak na dosavadní hodnotě IPO mohla podílet z jedné šestiny. Její tržní ocenění během burzovního debutu může dosáhnout až 55 miliard dolarů, odhadují analytici oslovení agenturou Reuters.

Přitom ještě na začátku letošního roku se její tržní hodnota odhadovala na 25 miliard dolarů, v létě už na 30 miliard. To když do banky investovala také společnost Berkshire Hathaway amerického miliardáře Warrena Buffetta.

Nubank je jednou z nejrychleji rostoucích společností finančního sektoru v Jižní Americe. Banka má v současné době kolem 40 milionů klientů, které se jí daří přebírat tradičním bankám. Není proto divu, že se Nubank ocitla v hledáčku investorů.

Brazilskou banku založil v roce 2013 David Velez, Kolumbije, který získal vzdělání na Stanfordské univerzitě. Banka vyrostla na vydávání kreditních karet, u nichž ale držitelům neúčtovala žádné poplatky.

Ty naopak vybírala u obchodníků z objemu provedených transakcí. Nubank by měla na newyorskou burzu vstoupit ještě do konce letošního roku.


Nishant, Mandl, Reuters
Sen, Mandl, Reuters
Franklin, Mandl, Reuters


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00