Search
Close this search box.

Na globálních akciových trzích převládla dobrá nálada

Akcie téměř na všech hlavních světových trzích v polovině týdne rostly. Amerika se vezla na vlně pozitivních zpráv z trhu práce, Evropu povzbudilo urychlení očkování proti koronaviru.

Největší přírůstky zaznamenaly akcie v Evropě. Tamní burzy posilovaly nejčastěji o 1 až 2 procenta v čele s technologickými tituly. Ty zpevňovaly v rozmezí 2,7 až 3,7 procenta. Posilovaly také akcie těžařských společností. Dobrou náladu investorů v Evropě způsobil zejména zlepšující se vývoj očkování proti koronaviru. Zdá se, že jeho tempo v Evropě zrychluje, od čehož investoři očekávají přiblížení okamžiku rozvolňování protiepidemických opatření.

Posilovaly také akcie v New Yorku, ačkoli tamní obchodování skončilo ve středu rozpačitě. Zatímco Dow Jonesův index vytvořil nový historický rekord nad hranicí 34 200 bodů a mírně posílil, technologický index Nasdaq naopak mírně ztratil. Přitom trh zpočátku obchodní seance rostl pod vlivem pozitivních zpráv z trhu práce. Podle prvních průzkumů mezi firmami došlo v USA v dubnu k vytvoření až 800 tisíc pracovních míst, což je nejvíce od loňského září. Oficiální data zveřejní americké ministerstvo práce v pátek.


McCormick, Yahoo! Finance
Shankar, Warrick, Reuters

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Jak by mohla umělá inteligence změnit způsob, jakým kupujete nebo prodáváte svůj další dům

23. 5. 2024

|

2:55

Akcie Live Nation klesají na základě zpráv, že americký ministerstvo spravedlnosti se pokusí o její rozdělení kvůli antimonopolnímu procesu

23. 5. 2024

|

1:23

Sněmovna reprezentantů schválila historický zákon o kryptoměnách. Proč je to „obrovský krok vpřed“.

23. 5. 2024

|

0:29

DuPont je nejnovější průmyslový gigant, který se rozděluje na několik veřejných společností

23. 5. 2024

|

0:07

Akcie Moderny a jiných vakcín rostou, poté co USA a Austrálie hlásí nové případy ptačí chřipky.

22. 5. 2024

|

23:32

Nvidia ohlašuje rozdělení akcií a překračuje očekávání trhu svými tržbami

22. 5. 2024

|

22:32

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00