Search
Close this search box.

Na frankfurtskou burzu vstoupí aplikace pro výuku jazyků. Slibuje si ocenění na dvě miliardy eur

Už sedmnáctou primární veřejnou nabídku by letos mohla uvítat akciová burza ve Frankfurtu nad Mohanem. Ke vstupu na její parket se chystá německá společnost Babbel, která vyvíjí aplikace pro výuku jazyků.


Společnost, která byla založena už v roce 2007, vykázala v loňském roce tržby necelých 150 milionů eur. Babbel si od vstupu na frankfurtskou burzu slibuje získání více než 180 milionů eur od investorů. Celková tržní kapitalizace společnosti by tak podle odhadu analytiků i dobře informovaných zdrojů mohla dosáhnout jedné až dvou miliard eur, uvedla agentura Reuters.

Babbel doposud získala více než 10 milionů předplatitelů. Primární veřejnou nabídku (IPO – Initial Public Offering) by chtěla zvládnout ještě před koncem letošního roku. Vstup na frankfurtskou burzu pro ni organizuje trojice bankovních domů. BNP Paribas a Morgan Stanley jako hlavní partneři a Citi a Berenberg jako ti, kdo poskytují další podporu.

Investoři očekávají, že by si společnost Babbel mohla připsat stejně úspěšný vstup na burzu jako její větší americký konkurent Duolingo, který na newyorskou burzu vstoupil koncem letošního července. Upisovací hodnota akcie společnosti Duolingo činila 102 dolarů, aktuálně se obchoduje mírně nad 160 dolary. Za měsíc a půl tak akcie Duolinga posílily o necelých 57 procent a tržní hodnota společnosti dosahuje kolem šesti miliard dolarů.

Aplikace od společnosti Babbel nabízí výuku čtrnácti jazyků včetně nizozemštiny, dánštiny, indonézštiny, ruštiny nebo turečtiny. Kromě toho ji lze využít i jako platformu pro e-learning.


Thomasson, Schimroszik, Reuters
De León, CNBC.com


Chcete se dozvědět jak obchodovat s komoditami?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář JAK ZAČÍT OBCHODOVAT S KOMODITAMI. Buďte o krok blíže k finanční nezávislosti!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05