Search
Close this search box.

Na burzu se chystá další výrobce elektromobilů. Phoenix Motors poslal žádost regulátorovi

Výrobce elektromobilů Phoenix Motors požádal americkou Komisi pro cenné papíry o povolení ke vstupu na akciový trh. Kdy se primární veřejná nabídka uskuteční, ale zatím není známo. Jde letos už o třetí letošní vstup na burzu ze sektoru výroby vozidel s elektrickým pohonem v USA.


Kalifornská společnost Phoenix Motors požádala 26. listopadu americkou Komisi pro cenné papíry o povolení ke vstupu na burzu v New Yorku. Cílem je prostřednictvím primární veřejné nabídky (IPO) získat od investorů 150 milionů dolarů. Není však jasné, kolik akcií chce výrobce elektromobilů, který sídlí ve městě Anaheim, během svého burzovního debutu nabídnout.

Tato informace bude zveřejněna později, stejně jako termín, kdy by k IPO mělo dojít. Pokud by měl úpis akcií na burze proběhnout ještě letos, byl by to třetí burzovní debut amerického výrobce elektromobilů v tomto roce. O předchozí dva se postaraly společnosti Rivian Automotive a Lucid Motors.

Společnost Phoenix Motors byla založena v roce 2003 a začala vyvíjet elektrické autobusy a elektrické nákladní vozy. O šest let později představila svou první pohonnou jednotku pro elektromobily a v roce 2014 prodala svůj první elektrický autobus.

Loni v listopadu ji odkoupila společnost SPI Energy, která se specializuje na výrobu energie z obnovitelných zdrojů. Za dobu své existence Phoenix Motors zatím dodala přes 80 elektricky poháněných autobusů a 14 elektrických nákladních vozidel. Phoenix v současné době vyvíjí třetí generaci pohonných jednotek včetně baterie, která by měla zajistit dojezd až 160 mil (skoro 260 kilometrů) na jedno nabití.


Beltran, Barron´s.com
Saini, Podder, Reuters


Jak začít obchodovat na platformě MetaTrader 5?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář naučte se obchodovat pomocí nástroje MetaTrader 5. Více informací se dozvíte na webináři!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Jak by mohla umělá inteligence změnit způsob, jakým kupujete nebo prodáváte svůj další dům

23. 5. 2024

|

2:55

Akcie Live Nation klesají na základě zpráv, že americký ministerstvo spravedlnosti se pokusí o její rozdělení kvůli antimonopolnímu procesu

23. 5. 2024

|

1:23

Sněmovna reprezentantů schválila historický zákon o kryptoměnách. Proč je to „obrovský krok vpřed“.

23. 5. 2024

|

0:29

DuPont je nejnovější průmyslový gigant, který se rozděluje na několik veřejných společností

23. 5. 2024

|

0:07

Akcie Moderny a jiných vakcín rostou, poté co USA a Austrálie hlásí nové případy ptačí chřipky.

22. 5. 2024

|

23:32

Nvidia ohlašuje rozdělení akcií a překračuje očekávání trhu svými tržbami

22. 5. 2024

|

22:32

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00