Search
Close this search box.

Na burzu míří švýcarská biotechnologická společnost Roivant Sciences

Biotechnologická společnost Roivant Sciences vstoupí na burzu prostřednictvím sloučení s Montes Archimedes Acquisition Corp. Hodnota společnosti by se po IPO mohla vyšplhat na 7,3 miliardy dolarů.

Roivant Sciences na burzu vstoupí prostřednictvím sloučení s takzvanou SPAC společností (Special Purpose Acquisition Company), které se právě na tento způsob uvádění firem na akciový trh specializují. Tou je v tomto případě Montes Archimedes Aacquistion Corp.

Roivant Sciences by díky vstupu na burzu mohla získat přes 600 milionů dolarů s tím, že celková hodnota společnosti by se mohla vyšplhat na 7,3 miliardy dolarů. Roivant očekává, že se na burze v New Yorku bude s jejími akciemi poprvé obchodovat ve třetím letošním čtvrtletí a biotechnologická společnost se stane součástí technologického segmentu a indexu Nasdaq.

Švýcarská biotechnologická společnost byla založena v roce 2014 a věnuje se výzkumu terapií pro léčbu různých druhů rakoviny či onemocnění nervového a imunitního systému. Roivant Sciences v únoru oznámila svůj záměr převzít společnost Silicon Therapeutics za 450 milionů dolarů, a posílit tak své kapacity zapojením umělé inteligence do vývoje nových léků.


Reuters

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00