Search
Close this search box.

Muskovo dilema: Tesla propustí desetinu zaměstnanců, zároveň nemá lidi pro německou Gigafactory

Nejhodnotnější automobilka světa se dostala do kleští. Na jedné straně chce šetřit na mzdových nákladech, na straně druhé bude muset vyššími mzdami lákat zaměstnance do své nové Gigafactory v Německu.


Doplňování stavu zaměstnanců v Gigafactory v německém městě Grünheide nabírá zpoždění. Pro nově otevřenou továrnu automobilky Tesla není na trhu dostatek pracovní síly, kterou výrobce elektromobilů potřebuje. Automobilka Elona Muska proto bude nejspíše muset zvýšit nabízené mzdy, aby dokázala výrobu v Německu rozjet na plné obrátky.

„Tesla chce mít do konce roku k dispozici kolem 12 tisíc zaměstnanců. Abychom tohoto cíle dosáhli, budeme muset zvýšit mzdy,” uvedla šéfka pobočky odborového svazu IG Metal pro Berlín, Braniborsko a Sasko Birgit Dietzeová. Podle ní řada lidí, kteří dnes pracují v automobilovém průmyslu, dostávají mnohem vyšší mzdu.

To není dobrá zpráva pro zakladatele a spolumajitele Tesly Elona Muska. Ten naopak nedávno na Twitteru uvedl, že má “super špatný pocit”, a že bude nutné začít šetřit na mzdových nákladech. Tesla tak hodlá propustit asi 10 procent zaměstnanců, aby personální náklady snížila.

Agentura Reuters citovala Elona Muska, který uvedl, že k propouštění by mělo dojít během následujících tří měsíců. Musk se totiž obává příchodu globální hospodářské recese, která může ohrozit odbyt vozů, včetně elektromobilů.


More, Mills,
Reuters


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00