Search
Close this search box.

Muskova investice do Twitteru vyvolala „hype“ u takzvaných meme akcií, které opět posilují

S jistou nadsázkou by se dalo říci, že Elon Musk má zlaté ruce. Na co sáhne, to se mu daří a z jeho úspěchů profitují také drobní investoři, kteří jeho investiční rozhodnutí nejen sledují, ale i následují. Poslední investice Elona Muska do sociální sítě Twitter je toho důkazem.


„Vše, čeho se Elon Musk dotkne, vyvolá na začátku obrovskou vlnu. Mám důvěru v lidi, kteří mají důvěru v něho,“ svěřil se agentuře Reuters se svým příběhem Kyle Ash, který pracuje jako prodavač v britském Readingu.

Když se doslechl, že Musk koupil 9procentní podíl v Twitteru, neváhal a rovněž do akcií sociální sítě investoval. A to rovné dva tisíce liber. Přestože už nakoupil až poté, co akcie o více než čtvrtinu posílily, nelituje. Věří totiž, že akcie Twitteru neřekly poslední slovo a právě Elon Musk je pro něho tou nejlepší zárukou.

Elon Musk totiž dokázal, že jestli něco skutečně umí, je to nadchnout davy pro jeho vize. A investoři se jen hrnou a pohánějí akcie jeho firem vzhůru. Nejvíce je to vidět právě na automobilce Tesla, jejíž hodnota během dvou posledních let vzrostla přibližně desetinásobně. Přitom možná ještě před dvěma lety bychom akcie Tesly označili nepříliš lichotivou nálepkou „meme stocks“. Tedy akcie společnosti, která de facto nic nevyrábí a opírá se jen o víru, že něco hodnotného a na trhu žádaného vyrábět bude.

Efekt Elona Muska se momentálně dostavil u akcií, které jsou za meme stocks považovány přinejmenším od propuknutí koronavirové krize. Jedná se zejména o akcie firem GameStop nebo AMC, které těžily doslova z nákupního šílenství vyvolaného na sociálních sítích.

GameStop od začátku letošního roku posílila jen o čtyři procenta, z toho nejméně 90 procent připadá na zatím poslední obchodní den. Akcie AMC jsou zatím téměř o pětinu slabší než na začátku roku, v posledních dnech ovšem výrazně posilují. Stále však, na rozdíl od Tesly, platí, že investoři musí počítat se značným rizikem.


Krystal Hu,
Reuters


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00