Search
Close this search box.

Moderna: Akcie posilují. Analytici ji přirovnávají k Tesle biotechnologického sektoru

Ještě před měsícem bylo možné akcie americké biotechnologické společnosti Moderna pořídit za necelých 240 dolarů. Pokud byste si je chtěli koupit dnes, museli byste zaplatit dvojnásobnou sumu.


Společnost Moderna je jednoznačným vítězem koronavirové pandemie. Alespoň pokud jde o změnu tržní hodnoty na burze. Ta se od počátku letošního roku více než ztrojnásobila. Akcionáři Moderny za to vděčí úspěchu společnosti na poli vývoji vakcíny proti koronaviru, když Moderna byla mezi prvními, kdo získal povolení jak od amerických, tak evropských regulačních úřadů k uvedení očkovací látky proti SARS-CoV-2 na trh.

Moderna si ale může připsat další velký zářez. Podařilo se jí totiž získat podmínečné povolení od australských úřadů a uzavřít dohodu na dodávku 25 milionů dávek na australský trh. První Australané by tak měli být očkováni ve druhé polovině září.

Akcie Moderny na zprávu zareagovaly prudkým růstem, když v pondělí přidaly přes 17 procent. Za poslední měsíc se tak přírůstek jejich tržní hodnoty vyšplhal na 102 procent. Během jediného měsíce se tak tržní hodnota Moderny více než zdvojnásobila.

Přesto podle některých analytiků Moderna stále stojí za investiční úvahu. „Věříme, že trh vidí Modernu jako Teslu biotechnologií. Ať už pro její inovativnost a schopnost přinášet revoluční řešení nebo pro její vyšší efektivitu i vyšší pravděpodobnost úspěchu,“ uvedl pro portál Yahoo! Finance Michael Yee, analytik společnosti Jefferies.

Podle něho Moderna ještě zdaleka neřekla poslední slovo a bude hrát jednu z hlavních rolí při vývoji vakcín pro přeočkování proti koronaviru, ale i při dodávkách dalších očkovacích látek proti jiným typům virů.


TipRanks, Yahoo! Finance
Gatlin, Investor´s Business Daily

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05