Search
Close this search box.

Moderna dodá první miliony vakcín proti koronaviru do Indie. Akcie rostou

Americká biotechnologická společnost Moderna získala od indických úřadů povolení k emergentnímu použití vakcíny proti koronaviru. Moderna do Indie dodá v rámci programu COVAX několik milionů dávek nejpozději v srpnu.


Moderna získala souhlas s emergentním užitím v Indii od místního regulátora DCGI (Drug Controller General of India). Do země tak v rámci programu COVAX zaštiťovaném Světovou zdravotnickou organizací dodá 3 až 4 miliony dávek, a to společně s americkou farmaceutickou skupinou Pfizer. První dávky by mohly do Indie proudit ještě v červenci, většina z nich ale zřejmě do země doputuje až v srpnu.

Akcie společnosti Moderna na zprávu o dodávkách vakcíny proti SARS-CoV-2 do Indie zareagovaly růstem o téměř pět procent. Vystoupaly zároveň na své historické maximum, když se v jednu chvíli obchodovaly za více než 233 dolarů. Za poslední rok už stačily zpevnit o bezmála 260 procent, a jen od začátku letošního roku jejich cena vzrostla na více než dvojnásobek.

Přestože akcie Moderny lámou historické rekordy, někteří analytici doporučují jejich další nákup. Podobně jako v případě akcií společnosti Pfizer. Průnik na indický trh totiž v sobě skrývá obrovský potenciál pro růst tržeb, ale i zisku. Nezapomínejme, že Indie je druhou nejlidnatější zemí světa a že pandemie koronaviru tam zdaleka není u konce.

Americká CNN oslovila 18 analytiků s otázkou, jaké je jejich investiční doporučení pro akcii Moderna. Osm doporučilo koupit, šest z nich pak akcii držet a tři se vyslovili pro její prodej. Jeden pak doporučil snižovat váhu akcií Moderna v investičním portfoliu. Mediánová cílová cena pak činí 246 dolarů, což je o necelých šest procent nad aktuální tržní hodnotou.


Jain, Arora, Reuters
Mordani, India Today
CNN Business

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00