Search
Close this search box.

Microsoft zvýšil dividendu a chystá odkup vlastních akcií. Ty v reakci posilují

Vedení technologického gigantu Microsoft se rozhodlo, že navrátí část kapitálu svým akcionářům. Čtvrtletní dividenda vzroste a firma rovněž oznámila spuštění programu na odkup vlastních akcií.


Výplata dividend Microsoftu se má zvýšit z 56 na 62 centů na jednu akcii. To představuje nárůst asi o 11 procent a společnost tak zvyšuje čtvrtletní dividendu už dvanáctým rokem v řadě. O kroku rozhodlo vedení Microsoftu na své zářijové schůzi. Dividendová výnosnost investice do akcií Microsoftu tak dosáhne 0,8 procenta za čtvrtletí.

Technologická společnost rovněž oznámila, že spustí nový program a odkup vlastních akcií. Od akcionářů tak chce získat zpět podíly za 60 miliard dolarů. Mělo by tak jít o odkup necelých 200 milionů akcií. Nebyl ale stanoven žádný termín, do kterého se zájemci o prodej akcií Microsoftu musí přihlásit.

Tržní cena akcií na zprávu zareagovala růstem. Akcie Microsoftu během středečního obchodování získaly téměř 1,7 procenta, přičemž největší nárůst ceny byl zaznamenán prakticky ihned po otevření burzovního parketu na Wall Street.

Akcie Microsoftu mají za sebou rozporuplný měsíc, který ale zakončily růstem o 3,5 procenta. Během uplynulého půlroku však Microsoft posílil o více než 28 procent, od začátku roky akcie připsaly asi 40 procenta, a za celý uplynulý rok zhodnotily o necelých 49 procent.


Savitz, Barron´s.com
Kilgore, Marketwatch.com


Jak sestavit investiční portfolio pro Vaše děti?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář INVESTIČNÍ PORTFOLIO PRO VAŠE DĚTI. Naučte své děti investovat!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05