Search
Close this search box.

Microsoft: Vhodná dlouhodobá investice, tvrdí experti

Akcie technologické společnosti Microsoft se za posledních pět let zhodnotily bezmála o 400 procent. Podle analytiků jde o jeden z důkazů, že akcie Microsoftu jsou dobrou volbou pro dlouhodobé investice. A i poslední kroky této světoznámé firmy naznačují, že by si její akcie svůj růstový potenciál měly uchovat


Pro investory, kteří své portfolio pojímají jako dlouhodobou záležitost, jsou akcie americké technologické společnosti Microsoft dobrou volbou. Myslí si to většina expertů oslovena portálem Yahoo! Finance a vyjádřila se tak i většina analytiků pro CNN Business.

Microsoft si udržuje vysokou výkonnost svého jádrového byznysu, kterým je především vývoj široce využívaného softwaru, ať už jde o operační systémy pro počítače, nebo software pro běžnou kancelářskou práci. Odborníci ale oceňují také expanzi do cloudového prostoru nebo do herního byznysu.

Právě cloud přinesl Microsoftu celou třetinu tržeb v posledním čtvrtletí a meziročně mu tento byznys vzrostl o 23 procent. Herní byznys v čele s platformou Xbox pak přispěl k tržbám Microsoftu 31 procenty, a právě Xbox byl jedním z klíčových produktů, který Microsoftu pomohl během koronavirové pandemie.

Analytici očekávají, že Microsoftu se bude dařit i v dalších měsících a letech. Podle expertů oslovených portálem Yahoo! Finance je cílová cena akcie Microsoftu pro příštích 12 měsíců v průměru bezmála 299 dolarů, což představuje 6,5procentní růstový potenciál. Horní hranice odhadu pak činí 330 dolarů, tedy o 17,5 procenta výše než nyní. Všech 26 oslovených odborníků doporučuje akcie Microsoftu kupovat.

Podobně naladěni jsou také odborníci, které oslovil portál CNN Business. Mediánový odhad cílové ceny činil 300 dolarů s tím, že horní hranice dosáhla 340 dolarů. 31 analytiků doporučuje Microsoft koupit, tři doporučují zvyšovat podíl jeho akcií v portfoliu, a tři doporučují Microsoft držet.


TipRanks, Yahoo! Finance
Microsoft forecast, CNN Business


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Jak by mohla umělá inteligence změnit způsob, jakým kupujete nebo prodáváte svůj další dům

23. 5. 2024

|

2:55

Akcie Live Nation klesají na základě zpráv, že americký ministerstvo spravedlnosti se pokusí o její rozdělení kvůli antimonopolnímu procesu

23. 5. 2024

|

1:23

Sněmovna reprezentantů schválila historický zákon o kryptoměnách. Proč je to „obrovský krok vpřed“.

23. 5. 2024

|

0:29

DuPont je nejnovější průmyslový gigant, který se rozděluje na několik veřejných společností

23. 5. 2024

|

0:07

Akcie Moderny a jiných vakcín rostou, poté co USA a Austrálie hlásí nové případy ptačí chřipky.

22. 5. 2024

|

23:32

Nvidia ohlašuje rozdělení akcií a překračuje očekávání trhu svými tržbami

22. 5. 2024

|

22:32

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00