Search
Close this search box.

Microsoft představil nové „Windowsy“ a překonal jeden historický rekord

Americká technologická společnost, u jejíhož zrodu stál miliardář a kdysi nejbohatší muž planety Bill Gates, představila nový operační systém. Microsoft také oznámil, že nechá vydělat všechny vývojáře, kteří budou skrze obchod Windows Store prodávat své vlastní aplikace.

Akcie technologické společnosti Microsoft krátce po odhalení nového operačního systému Windows 11 začaly posilovat. Během čtvrtečního obchodování se dostaly téměř na 268 dolarů, což bylo o necelé procento výše než zavírací cena o den dříve. Vystoupaly tak na své historické maximum, ještě nikdy se za takovou cenu neobchodovaly.

Ale to není vše. Tržní kapitalizace Microsoftu se poprvé v historii dostala nad hranici dvou bilionů dolarů. Přitom teprve před přibližně dvěma lety se jeho tržní hodnota dostala nad jeden bilion. Microsoft se tak zařadil po bok svého konkurenta, společnost Apple, jejíž tržní kapitalizace se rovněž pohybuje nad dvěma biliony dolarů. Bilionovou metu Apple překročil na podzim 2019.

Microsoft o svém novém operačním systému tvrdí, že má nejen vylepšený vzhled a uživatelské prostředí, ale že je rovněž více „user friendly“ nebo že je lépe vybaven pro hraní her. Nové „Windowsy“ budou také obsahovat obchod Windows Store, který Microsoft zpřístupní vývojářům aplikací. Ti je budou moci přes Windows Store prodávat bez jakýchkoliv poplatků. To je zcela jiný přístup, než jaký volí Apple, jenž od vývojářů vybírá poplatek až ve výši 30 procent.

Windows 11 mají být dostupné konce letošního roku a uživatelé Windows 10 budou moci na „jedenáctky“ přejít zdarma.


Howley,
Yahoo! Finance

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00