Search
Close this search box.

Microsoft není mrtvý. Legenda je v solidní formě

Přestože už technologickou firmu nejednou mnozí odepisovali a házeli do starého železa, Microsoft vždy dokázal povstat z popela a hlasitě se přihlásit o své místo na slunci. A podle odborníků je gigant dobře připravený i na výzvy roku 2022.


Technologická společnost Microsoft má za sebou poměrně úspěšné období. Nejen že obstál v době koronavirové pandemie, ale rovněž drží krok s jinými technologickými giganty. O tom mimo jiné hovoří vývoj ceny akcií Microsoftu. Ty od začátku letošního roku zpevnily o úctyhodných 55 procent, jen za poslední půlrok přidaly více než třetinu.

Tržní hodnota společnosti dosahuje 2,54 bilionu dolarů, za nejhodnotnější veřejně obchodovanou společností Apple tak zaostává jen asi o 120 miliard. Ve prospěch Microsoftu ale hovoří vyšší dividendový výnos i lepší poměr ceny akcie a zisku společnosti.

Microsoft navíc téměř během každé další obchodní seance vytvoří nový historický cenový rekord. Aktuálně se jeho akcie obchodují za necelých 338 dolarů. Absolutního maxima přitom Microsoft dosáhl v pondělí 22. listopadu, kdy se akcie zastavily těsně pod úrovní 350 dolarů.

Solidní výkonnosti firmy si všímají také analytici na Wall Street. Podle 31 z nich je akcie Microsoftu vhodné koupit, tři doporučují zvyšovat podíl Microsoftu v portfoliu, a čtyři doporučují akcie Microsoftu držet. Nikdo nepovažuje za rozumné je prodávat.

Zajímavá je rovněž cílová cena, byť na jejím stanovení se experti příliš neshodnou. Její hodnota je totiž velmi rozmanitá a pohybuje se od 294 do 410 dolarů. Mediánová cílová cena pak činí 364 dolarů, což představuje růstový potenciál o necelých osm procent. Microsoft má v roce 2022 podle expertů výrazně převyšovat výkonnost svých konkurentů.


Farley,
FXEmpire.com


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00