Search
Close this search box.

Malý krok pro člověka? Jeff Bezos si zaletěl do vesmíru a připomněl misi Apollo

Nejbohatší muž planety a zakladatel společnosti Amazon Jeff Bezos má za sebou úspěšnou vesmírnou misi. Po deseti minutách a deseti sekundách letu bezpečně přistál v poušti na západě Texasu.


Nebyl sice první soukromou osobou ve vesmíru, ale může si říci, že doletěl výše. Jeff Bezos má za sebou dlouho očekávaný let na samou hranici zemské atmosféry. Raketa New Shepard společnosti Blue Origin, která patří do Bezosova byznysového impéria, jej vynesla do výšky 107 kilometrů.

Jeffa Bezose na palubě doprovázel jeho bratr Mark, 82letá průkopnice letectví Wally funková a 18letý Oliver Daemen, který se do posádky dostal na poslední chvíli. Let se tak zapsal do historie tím, že do vesmíru vynesl nejstaršího i nejmladšího astronauta všech dob. Stalo se tak v den 52. výročí od přistání prvních lidí na Měsíci v rámci mise Apollo 11.

Společnost Blue Origin podle Bezose plánuje do konce letošního roku ještě dva lety do vesmíru s posádkou. „Poptávka je velmi, velmi vysoká,“ řekl americký miliardář na tiskové konferenci po přistání. Blue Origin se tržbami za kosmické lety už blíží hranici 100 milionů dolarů.

Akcie Amazonu na úspěšnou Bezosovu misi reagovaly jen vlažně. Zpočátku mírné ztrácely, v pozdějších hodinách začaly posilovat a úterní obchodování uzavřely o necelé procento výše v porovnání s předchozím dnem. Od počátku roku zatím zpevnily o více než dvanáct procent.


Johnson,
Reuters

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00