Search
Close this search box.

Lucid je Ferrari mezi elektrickými vozy, tvrdí Bank of America. Akcie letí vzhůru

Mimořádné pozornosti se dostalo akciím výrobce luxusních elektromobilů Lucid Motors. Analytici Bank of America, jedné z největších amerických bank, ho totiž označili za Teslu či Ferrari mezi elektrickými vozy.


Tým analytiků Bank of America vedený Johnem Murphym uvedl, že luxusní sedan Lucid Air je velmi „zajímavý a atraktivní“ produkt. Dokonce uvedl, že jde o Teslu či Ferrari mezi elektromobily. „Přestože to neznamená, že se Lucidu podařilo vyhnout všem nedostatkům elektrických vozidel, Lucid ukázal, že komercializace jeho modelů může být velice úspěšná,“ dodali analytici Bank of America.

Akcie Lucid Group, do níž automobilka Lucid Motors patří, v bezprostřední reakci posílily o více než čtyři procenta. V dalším průběhu se pak akcie blížily růstu o téměř šest procent v porovnání se čtvrteční otvírací cenou. S akciemi výrobce elektromobilů se začalo obchodovat letos v červenci. Kdo tenkrát do nich investoval tisíc dolarů, dnes by inkasoval více než dvojnásobek.

Tým analytiků Bank of America však není jediný, do Lucid Motors chválí. Z další americké banky Morgan Stanley už dříve zaznělo, že Lucid je „super prémiová značka mezi elektromobily, která má schopnost výrazně zvýšit produkci, ačkoli na trhu existuje poměrně velká konkurence“.

Analytici Bank of America dokonce stanovili novou cílovou cenu akcie Lucid Group, a to na 30 dolarů. To oproti současnému kursu představuje asi 50procentní růstový potenciál.


Assis,
Marketwatch.com

Jak sestavit investiční portfolio pro Vaše děti?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář INVESTIČNÍ PORTFOLIO PRO VAŠE DĚTI. Naučte své děti investovat!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05