Search
Close this search box.

Lákají vás americké akcie? Zkuste nejprve ETF fondy, navrhují analytici

Burzovně obchodované fondy neboli ETF mohou být dobrou příležitostí pro investory-začátečníky, kteří se rozhodli zkusit štěstí na akciových trzích. Tento relativně mladý nástroj finančního trhu v sobě snoubí schopnost diverzifikovat portfolio, držet slušnou likviditu a docílit přijatelné výnosnosti.


Pokud někdo uvažuje o investování do akcií na americké burze, ale je úplný začátečník, pak stojí za zvážení investovat do takzvaných ETF fondů (Exchange traded fund – burzovně obchodovaný fond). Jedná se o fondy, které, zjednodušeně řečeno, nakupují akcie za vás a jsou schopny přizpůsobovat jejich strukturu podle toho, jak se vyvíjí jejich cena.

Existují různé druhy ETF, které se zaměřují na konkrétní skupinu firem podnikajících v určitém oboru, na firmy podle jejich velikosti, na komodity a podobně. Podle portálu Financial Express se v současnosti vyplatí sledovat pětici ETF fondů obchodovaných na amerických burzách.

Fond SPDT S&P 500 ETF Trust se zaměřuje na velké americké společnosti z různých odvětví. V jeho portfoliu najdeme akcie technologických společností (včetně Microsoftu, Applu nebo Amazonu), zdravotnické nebo telekomunikační firmy.

SPDR Dow Jones Industrial Average ETF Trust se pak zaměřuje na 30 největších firem začleněných do indexu Dow Jones Industrial Average. Invesco QQQ Trust potom drží v portfoliu výlučně technologické firmy jako Facebook, Amazon, Apple nebo Netflix.

Naproti tomu iShares Russel 2000 Growth ETF se soustředí na akcie firem s nízkou tržní kapitalizací. Vnaguard Total Stock Market ETF pak kombinuje investice prakticky do všech typů společností, které se na americké burze obchodují.

Přestože investice do ETF nabízejí zajímavou alternativu k investicím přímo do akcií, nelze ani v tomto případě k takovým investicím přistupovat lehkovážně a bez bližších informací o konkrétním fondu. I zde platí rčení „dvakrát měř, jednou řež“.


Dhawan,
Financial Express

Jak obchodovat s akciemi?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář JAK OBCHODOVAT S AKCIEMI. Více informací se dozvíte na webináři!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05