Search
Close this search box.

Kupujte akcie výrobce čipů AMD, doporučují experti z Wall Street

Analytická společnost Bernstein Research etablovaná na Wall Street zlepšila investiční doporučení pro výrobce čipů AMD. Poprvé po deseti letech říká „kupujte jeho akcie“. Bernstein Research mimo jiné zdůrazňuje rostoucí tržní podíl AMD i relativně nízkou cenu jeho akcií.


„Tohle není AMD, které jsme znali před deseti lety,“ uvedl pro agenturu Reuters Stacy Rasgon, analytik společnosti Bernstein Research. Rasgon mimo jiné upozornil, že tržní podíl společnosti AMD v dodávkách čipů do notebooků se zvýšil téměř na 20 procent ve třetím kvartále loňského roku. Ještě před šesti lety podíl AMD na trhu s čipy pro notebooky nedosahoval ani pěti procent.

„Kvalita produktového portfolia AMD se stále zlepšuje. Podíl na trhu s čipy pro klasické desktopy je už na srovnatelné úrovni s Intelem,“ dodal Rasgon. To se ostatně stále projevuje na ceně akcií společnosti AMD. Ještě před deseti lety bylo možné akcii pořídit za dva dolary. Nyní se již obchodují na úrovni kolem 115 dolarů.

Akcie AMD od začátku letošního roku přišly o 23 procent své hodnoty, přesto jsou skoro o 36,5 procenta silnější než před rokem. Vůbec nejdráže se akcie AMD obchodovaly na konci loňského listopadu, kdy se jejich cena přiblížila ke 162 dolarům.

AMD však může jít i výše. Podle Stacyho Rasgona bude těžit z nedávno uzavřené akvizice společnosti Xilinx, za kterou AMD zaplatí 50 miliard dolarů. „Podle našich odhadů se roční příjmy AMD mohou zvýšit o stovky milionů dolarů nad rámec současných očekávání,“ uvedl také Rasgon.


Siddarth,
Reuters


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00