Search
Close this search box.

Kryptoměnové trhy o víkendu dál padaly. Bitcoin je nejlacinější za více než rok a půl

Bez větší nadsázky se dá říci, že trh s digitálními měnami prochází nejtěžší érou od svého vzniku. Kdo na začátku června investoval například do Bitcoinu, ztratil už více než 40 procent. A zdá se, že série výprodejů hned tak neskončí.


Bitcoin stál méně než 20 000 dolarů naposledy v první polovině prosince 2020. Rozdíl oproti současnému vývoji spočívá v tom, že před více než rokem a půl se cena Bitcoinu nacházela na vzestupné trajektorii. Nyní je naprosto zřejmé, že hodnota Bitcoinu nabrala opačný směr, které se pravděpodobně hned tak nezmění.

Výprodeje ale nezasáhly jen Bitcoin, klesá také hodnota druhé nejrozšířenější kryptoměny, Ethereum. To se o uplynulém víkendu obchodoval pod tisícem dolarů, kdy Ethereum během 24 hodin ztratilo přes 16 procent své hodnoty.

Přitom ještě před měsícem Ethereum stálo více než dva tisíce dolarů. Vůbec nejhůře na tom jsou ti, kteří Bitcon pořídili na začátku loňského listopadu, kdy atakoval historické rekordy. Od té doby totiž hodnota Bitcoinu klesla skoro o tři čtvrtiny.

Příčin současného skoro dva týdny trvajícího pádu kryptoměn je více. Zdá se, že lavina se utrhla právě na přelomu května a června, kdy zkolabovalo několik kryptoměnových ekosystémů. Své „zařídila“ také medvědí nálada, která momentálně vládne akciovým trhům.

A v neposlední řadě se na náladě kryptoměnových obchodníků podepisuje zpřísňování měnové politiky Fedu, což vede k přelévání sázek investorů spíše na dluhopisy, jednak ke ztrátě důvěry, že kryptoměny budou schopny bez měnověpolitických steroidů fundamentálně růst.


Zdroj: CoinDesk.com


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05