Search
Close this search box.

Kryptoměna, která by mohla do roku 2030 vzrůst padesátinásobně

Jak předpovědět, které kryptoměny by mohly přinést enormní výnosy? Pokud se snažíte takovou kryptoměnu najít, měla by se odlišovat od ostatních, zejména by měla mít dostatečný prostor pro její budoucí růst. Takový recept by mohl z dlouhodobější perspektivy vést k velkolepým výsledkům. 


Řeč je o kryptoměně, která má velkou šanci zabodovat. A pravděpodobně by se její hodnota mohla do roku 2030 zvýšit 50krát. O kterém hráči je tedy řeč? Máme pro vás menší nápovědu: Tento blockchain byl založen v roce 2017 profesorem, působící na univerzitě MIT (Massachusetts Institute of Technology).  Digitální měna na Marshallových ostrovech  


Kryptoměna Algorand (CRYPTO: ALGO) ušla za několik let dlouhou cestu. Stovky organizací dnes vytvářejí decentralizované aplikace (dApps) na bázi blockchainu, ať už se jedná o finanční sektor nebo zábavný průmysl. Algorand si dokonce získal důvěru tamní vlády na Marshallových ostrovech. Vláda se rozhodla vytvořit digitální národní měnu. A jako platformu si vybrala právě Algorand. 

Algorand má několik charakteristik, které mu umožňuje odlišit se od svých rivalů. Za prvé, jde o způsob ověřování transakcí. Mnoho blockchainů používá ověřovací metodu proof of stake (PoS). To poskytuje ověřovací pravomoc těm, kteří mají největší kapitálové podíly. Algoritmus náhodně vybírá zúčastněné strany k validaci, a to bez ohledu na velikost jejich podílu. Tímto způsobem se moc nedostává stále stejným velkým zainteresovaným stranám. A dochází ke skutečné decentralizaci. 

Další výhodou používání technologie Algorandu je jeho rychlost. To je pro mnoho poskytovatelů dApps velký problém. Algorand nyní dokáže vypořádat 1 200 transakcí za sekundu. Je na nejlepší cestě zpracovat 3 000 transakcí. A momentálně vyvíjí funkci, která zvýší tento počet až na 45 000 transakcí za sekundu. Díky tomu bude Algorand rychlejší než známé kreditní karty, jako je Visa. Spolu s touto rychlostí dosahuje Algorand také okamžitého dokončení transakce. Dvouvrstvá struktura 


Důvodem rychlosti systému Algorand je jeho struktura. První vrstva blockchainu je určena pro chytré smlouvy (smart kontrakty) a vytváření aktiv. Na druhé vrstvě probíhá vývoj komplexních chytrých smluv a aplikací dApps. V důsledku toho je menší riziko přetížení sítě. 

A nakonec, Algorand je skvělou platformou pro tvorbu nefungujících tokenů. Zde je důvod: Algorand je neformovatelný. To znamená, že se nemůže rozdělit do jiné podoby. Když se blockchain rozdvojuje, může to pro držitele NFT znamenat dva problémy.  

V jednom ze scénářů může držitel skončit s duplicitním NFT. Samozřejmě se předpokládá, že NFT jsou unikátní. V tomto případě by tedy držitel nevěděl, který NFT je ten původní. V jiném scénáři by ověřovatelé mohli upustit od původního blockchainu – a tam vytvořené NFT by ztratily svou hodnotu. Výběrem přístupu a řešení od Algorandu se uživatelé těmto potenciálním hrozbám mohou vyhnout. 

Nyní se společně podíváme na to, zda by Algorand mohl z pohledu tokenu znásobit 50krát. Nyní je v oběhu celkem 6,6 miliardy tokenů Algorand. Pokud by Algorand vzrostl z dnešní úrovně na padesátinásobek, obchodoval by se za 41 dolarů, což by mu zajistilo tržní hodnotu přes 270 miliard dolarů. Tím by se stal třetí největší kryptoměnou na světě. Co se však s jistotou stane, nelze přesně odhadnout.  


Adria Cimino  
The Motley Fool  


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00