Search
Close this search box.

Kryptoměna Ethereum by mohla do roku 2026 desetinásobně vzrůst

Ethereum je druhou nejhodnotnější kryptoměnou na světě. Díky rostoucímu počtu digitálních aplikací a praktického využití bude Ethereum v budoucnu ještě více populárnější. Máme se na co těšit? 


Tvrzení, že Ethereum se může v následujících pěti letech desetinásobně zhodnotit, je odvážné tvrzení, a zároveň to bude výzva pro kryptoměnu samotnou, aby tak začala útočit na tržní kapitalizaci ve výši 5 bilionů dolarů. Ve světě kryptoměn to možné je. Zde uvádíme důvody, proč by k tomu v roce 2026 mohlo dojít. 


Integrace inteligentních technologií do tzv. smart kontraktů 

Hodnota veškerého Etherea, které je aktuálně v oběhu, dosahuje tržní kapitalizace více než 550 milionů dolarů. Ale i kdyby se hodnota Etherea v průběhu jednoho dne zdvojnásobila, nedokázalo by překonat kryptoměnového lídra Bitcoin, jehož tržní kapitalizace se pohybuje kolem 1,2 bilionů dolarů. 

Navzdory velkým rozdílům mezi dvěma hlavními kryptoměnami, se začínají šířit názory a informace, že by v brzké době mohlo Ethereum předstihnout Bitcoin z hlediska tržní kapitalizace. Bitcoin a Ethereum budou i nadále okupovat přední pozice v žebříčku kryptoměn, ale pojďme si nyní osvětlit, proč Ethereum má dobrou šanci k tomu, aby se jeho hodnota v příštích pěti letech zdesetinásobila. 

Bitcoin má za sebou historii působivého zhodnocení jeho hodnoty. Bitcoin se stal i digitální metodou platby pro davy lidí, a lze ho využívat k vypořádání peněžních transakcí v mnoha finančních institucí. Na druhou stranu Ethereum již předběhlo Bitcoin jako nejobchodovanější digitální měna na burze Coinbase.  

Ethereum posunulo technologii blockchain na další úroveň, čímž umožňuje vývojářům možnost realizovat integraci smart kontraktů s technologiemi, které už brzo umožní digitální transakce na retailové úrovni. 

Ethereum se rovněž rozšířilo na decentralizovanou síť Bitcoinu pro platby, aby tak vytvořilo tržiště pro decentralizované aplikace nebo tzv. dApps. Digitální platformy využívají Ethereum pro hraní online her, reklamu, aukci nezaměnitelných tokenů, správu identit, a dokonce i správu dodavatelského řetězce. 


Migrace a upgrade na verzi Ethereum 2.0

Pro druhou nejhodnotnější kryptoměnu na světě se situace bude ještě více zlepšovat. Stejně jako u Bitcoinu používá Ethereum v těžebním procesu ověřovací metodu proof-of-work. To je sice na teoretické úrovni efektivní, ale hlavním problémem u protokolů proof-of-stake je vysoká spotřeba energie. 

A právě proto Ethereum usiluje o to, aby se pozadí algoritmů pozměnilo. Mezitím je v procesu migrace, které by nemělo jen z těžby nových tokenů udělat ekologičtějším procesem, ale celkově zlepšit platformu z hlediska rychlosti a transakčních nákladů. 

Přechod na verzi Ethereum 2.0 bude pravděpodobně dokončen někdy v příštím roce, a pomůže to této kryptoměně konkurovat trendovějším měnám, které prosperují na úkor nedostatků Etherea. 

V ekosystému kryptoměny Ethereum běží více jak 3 000 decentralizovaných aplikací (dApps). Přechod a postupná migrace na proof-of-stake otevře tak bránu pro další tisíce, ne-li desetitisíce digitálních aplikací. 

Vzhledem k tomu, že více platforem začíná přijímat technologii blockchain, Ethereum se tak stává jasnou volbou. Ethereum a jeho slibný vývoj má nakročeno k tomu, aby v příštích pěti letech desetinásobně zhodnotilo. 


Rick Munarriz
The Motley Fool


Jak začít obchodovat na platformě MetaTrader 5?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář naučte se obchodovat pomocí nástroje MetaTrader 5. Více informací se dozvíte na webináři!

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00