Search
Close this search box.

Kolik peněz je potřeba k tomu, abyste byli v Americe považováni za boháče? 

Naprostá většina lidí chce být bohatá, aby se nemuseli již strachovat o své peníze. Co byste ale museli udělat proto, abyste si tak splnili svůj americký sen? Podle studie Schwab Modern Wealth z roku 2022 se jedná o magické číslo 2,2 milionu dolarů, kterými musíte disponovat, abyste byli považováni za majetného Američana.   


Pokud vycházíme z předpokladu, že respondenti průzkumu se nemýlili a že k bohatství je potřeba 2,2 milionu dolarů, nabízí se tedy zásadní otázka: Co je potřeba udělat pro to, abychom tolik peněz nastřádali, a zda je tato částka skutečně dosažitelná i pro obyčejného smrtelníka?  


Jak nastřádat majetek v hodnotě 2,2 milionu dolarů?  

Vzhledem k tomu, že tato částka 2,2 milionu dolarů se týká průměrného čistého jmění, musela by se na této úrovni nacházet souhrnná hodnota všech aktiv snížená o všechny pohledávky. Váš majetek může tedy zahrnovat vaše investice, ale i bydlení, automobily a další soukromý majetek.  

Pokud máte však hypotéku nebo půjčku na auto, museli byste všechny tyto dluhy odečíst.  To by znamenalo, že osoba, která má rodinný dům za 2,5 milionu dolarů, ale zároveň splácí hypotéku ve výši 2 milionů dolarů, by musela mít majetek v hodnotě dodatečných 1,7 milionu dolarů.  


Je zbohatnutí skutečně na dosah? 

Vybudovat čisté jmění ve výši 2,2 milionu dolarů není vůbec snadné, což není nijak překvapující. Většina lidí není zámožná, proto je pochopitelné, že je obtížné mít tolik peněz, aby mohli být zařazeny do americké smetánky. To však neznamená, že je tato částka nedosažitelná.  

Budete-li investovat rozumně, a začnete-li investovat v brzkém stádiu svého života, nashromáždit čistý majetek ve výši 2,2 milionu dolarů může být realitou. Háček spočívá v tom, že musíte přesně vědět, kolik potřebujete naspořit a jaká by měla být průměrná návratnost vašich investic, abyste nakonec dosáhli vysněné částky. 

Na portálu Investor.gov naleznete kalkulačky, které vám to pomohou zjistit. Na jednoduchém příkladu uveďme, že vlastníte aktuálně 500 000 dolarů v dalších aktivech (včetně nemovitosti a dalšího nemovitého majetku). Potřebovali byste ušetřit dalších 1,7 milionu dolarů.  

Kdybyste začali investovat ve 30 letech a chtěli se stát bohatými v 60 letech, museli byste k dosažení tohoto cíle investovat přibližně 862 dolarů měsíčně, přičemž průměrný roční výnos by činil 10 %. A to je možné, pokud celkový příjem vaší domácnosti činí kolem 68 960 dolarů, a zároveň z toho dokážete ušetřit 15 %.   

Pamatujte však, že kromě investování se musíte zaměřit také na splácení hypotéky, pořizování dalších aktiv, která vám pomohou zvýšit čisté jmění, a omezení dluhů na minimum, neboť i tyto faktory ovlivňují vaši kapacitu nabýt čisté jmění ve výši 2,2 milionu dolarů, které je nutné k tomu, abyste byli považováni za amerického boháče. 


Christy Bieber  
The Motley Fool  

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05