Search
Close this search box.

Když trhy padají, vydejte se na nákup, radí zkušený analytik

Akciové trhy si na začátku září vybraly oddechový čas. Hlavní indexy newyorské burzy mírně ztratily, což zvýšilo obavy, zda nedochází k zásadnímu obratu v náladě investorů, a tedy finančních trhů. Jenže když někdo prodává, je to příležitost pro jiné, aby koupili. Dobře koupili.


Podle amerického analytika Eda Yardeniho by investoři měli krátkodobého poklesu akciových trhů využít. Nikoli ovšem k prodeji svých dříve nakoupených akcií, nýbrž k jejich přikoupení. Předkládá k tomu hned trojici argumentů. Zaprvé, pád čínské realitní společnosti Evergrande není srovnatelný s pádem americké banky Lehman Brothers v roce 2008. Evergrande totiž není systémově významná firma, která by mohla způsobit dominový efekt. Čínská vláda navíc Evergrande zřejmě pomůže zachránit.

Zadruhé, nálada na trzích se zhoršuje. Podle Yardeniho to znamená, že roste podíl takzvaných medvědů, tedy investorů, kteří spekulují na pokles trhu. To je podle něho příležitost k výhodnému nákupu titulů, u kterých je pravděpodobné, že dlouhodobě porostou.

Zatřetí, insideři se chovají více jako býci. Jestliže na trhu narůstá medvědí nálada, insideři, tedy ti, kdo mají lepší informace než zbytek trhu, se podle Eda Yardeniho chovají více v souladu s býčí náladou. Zjednodušeně řečeno nakupují, protože vědí víc.

Otázkou samozřejmě je, které akcie by měly být předmětem zájmu. Ed Yardeni doporučuje technologické a energetické tituly, a to především Microsoft a ConocoPhillips. V prvním případě jde o sázku na „klasiku“, ve druhém je důvodem hlavně to, že jde o dividendový titul za férovou cenu. Yardeni ale přidává ještě jeden tip – čínskou společnost Yum China. Jde o čínskou obdobu amerických fastfoodů typu KFC nebo Pizza Hut, a Yum China je v nejlidnatější zemi velmi populární. A v současnosti se obchoduje asi o čtvrtinu pod svým letošním maximem.


Brush,
Marketwatch.com
Zvažujete investici do rekreačních bytů?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář INVESTICE DO REKREAČNÍCH BYTŮ V TÁLE. Více informací se dozvíte na webináři!
Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00