Search
Close this search box.

Když je řeč o elektromobilitě, sledujte tyto akcie

Zdá se, že jde o nezvratitelný trend. Během několika let zřejmě definitivně odzvoní automobilům na konvenční pohon a výrobci vozů se už bez elektřiny neobjedou. Otázkou je pouze míra, do jaké budou s elektromobilitou pracovat.

Analytici v této oblasti doporučují sledovat akcie pěti automobilek, které na první pohled nemají s elektromobilitou nic společného. Tedy až na Teslu, která na nástupu elektromobilů vyrostla. Přestože Tesla v těchto dnech a týdnech hledá na akciovém trhu svůj směr, ze střednědobého hlediska se jedná o zajímavý titul. Už jen proto, že vedle osobních vozů brzy představí i ty nákladní.

Stranou pozornosti by ale neměly zůstat ani akcie General Motors. Automobilka plánuje do pěti let investovat do vývoje autonomních elektrických vozů kolem 27 miliard dolarů a v elektrické verzi nabízet i své tradiční modely jako třeba Cadillac SUV. Ještě o dvě miliardy víc chce tímto směrem investovat Ford. V příštím roce má představit 16 plně elektrických modelů.

Pětici, která by neměla uniknout zájmu investorů, doplňují dvě automobilky z Evropy. Volkswagen jde ve svých plánech ještě dál. Do konce této dekády chce každých pět let do elektromobility investovat přes 80 miliard dolarů. Ještě v tomto roce chce zdvojnásobit počet prodaných elektrických vozů na 500 tisíc. Elektromobilitě se nevyhne ani Ferrari, které plánuje do čtyř let představit svůj první plně elektrický supersportovní vůz.


Narayanan, Investors.com
Patnaik, Reuters


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00