Search
Close this search box.

Kdo vstoupí do klubu bilionových společností? Na řadě je Tesla, Nvidia nebo Visa, tvrdí analytici

Zatím poslední společností, jejíž tržní hodnota překročila hranici jednoho bilionu dolarů, se stal Facebook. Z elitního klubu sice v posledním týdnu vypadl, ale je jen otázkou času, kdy se do něho opět vrátí. Ve hře jsou ale další adepti na to stát se bilionovou firmou.


Na americké burze jsou v současné době jen čtyři společnosti, jejichž tržní hodnota převyšuje jeden bilion dolarů. Žebříček nejhodnotnějších veřejně obchodovaných firem vede Apple s tržní kapitalizací ve výši 2,4 bilionu dolarů, následuje Microsoft (2,1), Amazon (1,88) a Alphabet (1,7), pod jehož křídla spadá technologický gigant Google.

Podle některých analytiků se však okruh bilionových společností může v dohledné době rozšířit. Jako první připadá v úvahu výrobce elektromobilů Tesla, jejíž tržní hodnota překročila 630 miliard dolarů. Ještě před rokem to nebyla ani polovina a na konci listopadu 2019 měla Tesla jen desetinovou hodnotu té současné. Není tak vyloučeno, že hodnota Tesly bilionovou hranici překoná během příštích několika měsíců.

Mezi adepty však můžeme najít také výrobce grafických karet, společnost Nvidia nebo zprostředkovatele platebního styku, společnost Visa. Té první hraje do karet neutuchající zájem o těžbu kryptoměn, druhé pak oživující globální ekonomika, která zvýší poptávku po platbách.

Stranou naší pozornosti by neměly zůstat ani společnosti jako Alibaba, investiční impérium Warrena Buffetta Berkshire Hthaway a výrobce mikročipů Taiwan Semiconductor Manufacturing. Také v těchto případech bude svou roli hrát pokračující postpandemické oživení globální ekonomiky.


Eule,
Barron´s

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05