Search
Close this search box.

Jižní Korea usiluje o vstup na trh s umělou inteligencí. Startup Rebellions uvádí na trh nový čip

Jihokorejský startup Rebellions v pondělí uvede na trh čip pro umělou inteligenci a bude usilovat o získání vládních zakázek, neboť Seoul se pokouší prosadit lokální společnosti v expandujícím odvětví umělé inteligence.


Čip s názvem ATOM je nejnovějším korejským počinem, který se snaží vyzvat světového lídra Nvidii v oblasti hardwaru, který využívá revoluční technologii pro umělou inteligenci.

O umělé inteligenci se hovoří v celém technologickém světě, neboť ChatGPT (chatbot od společnosti OpenAI), kterou podporuje Microsoft, a který generuje články, eseje a dokonce i poezii, se podle UBS stal za necelé dva měsíce nejrychleji rostoucí spotřební aplikací v historii.

Podle Marka Lipacise, analytika ze společnosti Jefferies, má Nvidia dominantní postavení v oblasti čipů pro umělou inteligenci a v prosinci představovala přibližně 86 % výpočetního výkonu šesti největších cloudových služeb na světě.

Jihokorejská vláda chce posílit domácí průmysl a v následujících pěti letech investovat více než 800 milionů dolarů do výzkumu a vývoje ve snaze navýšit tržní podíl korejských čipů s umělou inteligencí. 

„Je těžké se vyrovnat společnosti Nvidia, která je v oblasti univerzálních čipů s umělou inteligencí velmi daleko,“ uvedl Kim Yang-Paeng, vedoucí výzkumný pracovník Korejského institutu pro průmyslové hospodářství a obchod.“ 

ATOM od společnosti Rebellions je navržen tak, aby exceloval při provozu aplikací pro chatboty poháněné umělou inteligencí. 

Protože se zaměřuje pouze na specifické úlohy, a ne na širokou paletu úkonů, spotřebovává při těchto úlohách jen asi 20 % energie čipu Nvidia A100, uvedl spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti Rebellions Park Sunghyun.

A100 je nejoblíbenější čip pro úlohy související s umělou inteligencí, který je dostatečně výkonný pro vytváření modelů pro AI. 

Zatímco země jako Tchaj-wan, Čína, Francie, Německo a Spojené státy mají rozsáhlé plány na podporu svých polovodičových firem, jihokorejská vláda se výjimečně soustředí na čipy s umělou inteligencí.

Seoul tento měsíc vyhlásí výběrové řízení na dvě datová centra, tzv. farmy výpočetních jednotek, do kterého se budou moci přihlásit pouze tuzemští výrobci čipů, sdělil agentuře Reuters úředník ministerstva pro vědu a informační technologie.


Zdroj: Investing.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00