Search
Close this search box.

2 akcie, které můžete dnes koupit a držet je napořád

Akciový trh v pondělí prudce klesl, jelikož Wall Street přemítal vyvíjející situaci v Číně. Někteří analytici se dokonce domnívají, že silně zadlužená developerská skupina Evergrande, což je jeden z největších čínských developerů nemovitostí, nebude schopna splácet dluhy a hrozí ji bankrot.  


Pokud k tomu opravdu dojde, mělo by to negativní následky pro bankovní instituce a ekonomiky po celém světě. Z historických dat už ale víme, že každý pokles dopadl tak, že trh se zotavil a dosáhl nových maxim, což znamená, že každý pokles je nákupní příležitostí. 

Mezi takové příležitostí se řadí tyto dvě akciové tituly jako je MercadoLibre a Twilio. Pojďme nyní zjistit, proč investice do těchto společnosti může být inteligentním investičním rozhodnutím a jak z toho můžete dlouhodobě těžit. 


MercadoLibre 

MercadoLibre je často označován jako Amazon Latinské Ameriky, a to i přesto, že se nejedná o relevantní srovnávání. Každý měsíc průměrně 667 milionů lidí navštíví webové stránky MercadoLibre, což je trojnásobně vyšší návštěvnost než u nejbližší konkurence. 

Jak tedy dokázal dosáhnout takového rozsahu? Za prvé tím, že MercadoLibre má svojí vlastní integrovanou platební platformu Mercado Pago. Tato služba zefektivňuje digitální transakce v regionu, kde má relativně málo lidí bankovní účty a debetní karty. 

Platforma MercadoPago je tak populární, že se rozšířila i mimo svůj vlastní ekosystém, což znamená, že spotřebitelé mohou k nákupu používat mobilní peněženku jak v prodejnách, tak i online. 

Za druhé, společnost MercadoLibre masivně investovala do logistiky (Mercado Envios), která zásobuje poptávku 6 zemím Latinské Ameriky. To pomáhá kontrolovat náklady na dopravu, ale také zefektivňuje dodací proces pro prodejce, což ve finále vytváří lepší nákupní zážitek pro kupující. 

A za třetí nabízí řadu dalších služeb, včetně přístupu k financování platformy pro digitální reklamu. Služby tak vytvářejí robustní obchodní systém, který obchodníkům poskytuje nástroje, umožňující efektivní správu podnikání napříč fyzickými a digitálními kanály. 

Za druhé čtvrtletí tohoto roku, dokázala společnost generovat tržby v hodnotě 5,5 miliard dolarů, oproti tomu rok 2018 se tržby pohybovaly ve výši 1,3 miliardy dolarů. Při pohledu do budoucnosti je MercadoLibre v dobré pozici, aby si udržel tento dynamický růst. 

Vzhledem k tomu, že v Latinské Americe více lidí začíná nakupovat online, měl by MercadoLibre vidět silnou poptávku. A to je důvod, proč zvážit nákup akcií této společnosti může být inteligentním rozhodnutím. 


Twilio 

Společnost Twilio je považována za průkopníka cloudové komunikace. Platforma je poháněna tzv. Super Network, jedná se o softwarovou vrstvu, která se nachází mezi telekomunikačními sítěmi a internetem, zároveň tyto technologie navzájem propojuje.  

To umožňuje vývojářům modifikovat přidávat formu komunikace (hlas, video, zprávy) do vlastního softwaru, a to bez dodatečných nákladů a psaní komplikovaných kódů.  

Stručně řečeno, Twilio zjednodušuje komunikaci a virtualizaci starší telekomunikační infrastruktury, a zároveň se snaží pomáhat svým klientům zapojovat své zákazníky prostřednictvím různých komunikačních kanálů. 

Platforma Twilio se například používá k vytváření kontaktních center, zasílání upozornění a zvyšování loajality zákazníků prostřednictvím e-mailových marketingových kampaní. 

Orgán International Data Corp. (IDC) nedávno uznal, že Twilio je právoplatným lídrem na trhu telekomunikačních platforem, přičemž dále uvedl, že společnost má schopnost rychle růst a lepší strategii než kterýkoli její konkurent. 

IDC rovněž uvedla, že nedávná akvizice společnosti Segment se bude i nadále Twilio odlišovat od její soupeřů. Společnost Segment provozuje platformu zákaznických dat (CDP), jedná se o nástroj určený k shromažďování a sjednocování zákaznických dat z různých zdrojů.    

Tento platforma jako součást portfolia společnosti Twilio pomůže klientům poskytovat svým zákazníkům přizpůsoběnější komunikaci. A jako lídr v oboru by Twilio mělo v nadcházejících letech zaznamenat silnou poptávku, protože více společností začíná tak přecházet na digitalizaci komunikace. 

Zvažujete investici do rekreačních bytů?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář INVESTICE DO REKREAČNÍCH BYTŮ V TÁLE. Více informací se dozvíte na webináři!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00