Search
Close this search box.

Je Target lepší růstovou akcií než Amazon?

V maloobchodním sektoru společnost Target nyní roste rychleji než samotný Amazon. Po více než dvou dekádách neúprosného boje s gigantem Amazon se zdá, že Target opět stojí na svých nohou.  


Překvapivě je v této bitvě Target dravější a roste rychleji než jeho konkurent Amazon. Během pandemie obě společnosti dynamicky rostly, ale Target si našel svůj způsob, jak zužitkovat jeho kamenné obchody.  Target jako růstová akcie?  

Společnost Target nedávno oznámila své hospodářské výsledky za třetí kvartál, kde zahrnula i její doplňkové služby jako Pickup, Drive Up a Shipt, které mimo jiné zaznamenaly růst až o 60 %. I přesto, že pandemie udeřila tvrdě, a růst pro většinu kamenných obchodů zpomalil, pro Target to tak zcela neplatí.  Kde leží problém Amazonu?  

Problém, kterému nyní Amazon čelí je to, že jeho konkurence v oblasti e-commerce jsou mnohem agresivnější a inovativnější než kdykoliv předtím. Například na platformě Shopify je pro uživatele mnohem snazší si vybudovat vlastní e-shop a oslovit zákazníky po celém světě.  

Proces nakupování se též zjednodušil. Služby jako Apple Pay nebo PayPal zjednodušili proces online nakupování, které jsou integrované s ekosystémem Amazonu. Zároveň jsou kompatibilní i s jinými e-commerce podniky, jako je zmiňovaný Shopify.     

Skutečnost je taková, že Amazon to nebude mít jednoduché. Jeho konkurence sílí ze dne na den, a jejich pohotová schopnost se rychle adaptovat, může být pro Amazon hrozbou.  Budoucnost maloobchodního sektoru  

Target a další maloobchodníci se opírají o svou fyzickou přítomnost v podobě kamenných obchodů. Kamenné obchody v dané lokalitě mohou být tak silnou stránkou podnikání, jelikož zboží lze připravit a odeslat v rámci několika minut či hodin. 

Další silnou stránkou Targetu je jeho neuvěřitelná šíře produktů. Target prodává sortimenty jako je elektronika, oblečení, ale zároveň i předměty každodenní potřeby, jako jsou potraviny. Široká škála produktů s kombinací rychlého doručení prostřednictvím služby Drive Up může tak Target přilákat více zákazníků.  

V současné době lze pozorovat, že tento posun k více lokalizovanému nakupování v oblasti e-commerce se stává trendem a Target je jeho lídrem. A není divu. Target strávil téměř dekádu budováním svého podnikání a pochopil, co lidé vyžadují.  

Společnost Target se adaptuje rychle a nezanedbává jeho vývoj. Postupně digitalizuje nákupní procesy a modernizuje své prodejny, aby bylo vyzvednutí produktů snadnější. Lze předpokládat, že Target bude pokračovat v růstu a stává se tak silnějším hráčem v oblasti maloobchodního sektoru.  


Travis Hoium  
The Motley Fool  


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00