Search
Close this search box.

Je krize na akciových trzích za námi? Vlivný analytik věří, že z toho nejhoršího jsou akcie venku

Zdá se, že významné akciové indexy newyorské burzy se v polovině března odrazily ode dna, a otočily tak neblahý trend nastoupený na začátku letošního roku. Přestože nejistota na trzích přetrvává, vlivný analytik Jim Cramer věří, že medvědí trh je minulostí.


Hlavní index newyorské burzy S&P 500 si od vypuknutí války na Ukrajině připsal asi osm procent, přičemž největší vzestup zaznamenal v posledních dvou týdnech. Oba zbývající indexy Dow Jones Industrial Average a technologický Nasdaq tento trend víceméně kopírovaly. Investoři mohou být překvapeni, ne však Jim Cramer, současný komentátor a ekonomický analytik televizní stanice CNBC a někdejší šéf jednoho z hedgeových fondů.

„Za posledních 18 měsíců vstoupilo na burzu 600 firem. Akcie jen sedmi z nich se obchodovaly za více než sedm dolarů. Toto je medvědí trh podobný tomu z roku 2001. Jen s tím rozdílem, že dnes máme úrokové sazby mnohem níže,“ uvedl v rozhovoru na CNBC.

Řada z těchto společností vypadala, že jsou spíše špatným vtipem než prosperujícími entitami. „Teď se dívám na firmy, které se obchodují pod deseti dolary, a mnoho z nich vydělává. Jsme na podivném trhu, byli jsme na trhu, který byl medvědí, ačkoli ho tak nikdo nenazýval. A já si myslím, že medvědí trh je pryč,“ dodal Jim Cramer.

Podle něho je tak nyní čas na to pečlivě pozorovat, do jakých akcií je vhodné nastoupit. Zatím se však daří těm, které těží ze současné vypjaté situace, jež souvisí s válkou na Ukrajině. Jedná se především o akcie zbrojařských a těžařských firem.


Goldstein,
Marketwatch.com


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00