Search
Close this search box.

Investiční skupina Hindenburg Research podpoří Twitter u soudního sporu proti Muskovi 

Souboj je oficiálně vyhlášen: V reakci na to se Twitter utká u soudu s nejbohatším mužem světa (konkrétně se jedná o soudní dvůr v americkém Delaware). Jeden ze sázkařů, známá short-sellingová společnost Hindenburg Research, sází na Twitter jako favorita, který zvítězí u soudního sporu. Trhy se již díky tomu daly do pohybu.  


Hindenburg ve středu prozradil ve formě tweetu, že má významnou pozici v akciích Twitteru. Firma ve svém stručném příspěvku varovala, že tato stížnost představuje pro Muskovo impérium reálnou hrozbu.  

Zakladatel skupiny Hindenburg Nate Anderson sdělil deníku Financial Times, že Musk promrhal značnou část svého vlivu, a to především prostřednictvím neuvážených a kompulzivních tweetů. Především Anderson nařknul Muska z toho, že zkritizoval Twitter za to, že má příliš mnoho účtů tzv. botů. 

Ironií je, že Anderson působil na pozici generálního ředitele Tesly naposledy v květnu, kdy jeho firma na Twitteru uzavřela krátkou pozici a prohlásila, že Musk má ve svých rukou všechny karty, aby mohla být cena transakce snížena z 54,20 USD za akcii na přibližně 48 USD.  


Kdo je vítěz, a kdo je poražený?  

V loňském roce, v době divokého boomu SPAC akvizic, zaujal Hindenburg krátké pozice ve společnostech DraftKings a výrobcích elektromobilů jako je Lordstown Motors a Nikola.  

Zakladatel firmy Nikola byl od té doby obviněn z podvodu s cennými papíry, generální ředitel společnosti Lordstown odstoupil z funkce během vyšetřování ze strany SEC a burza DraftKing se propadla o více než 80 %, neboť Hindenburg údajně tvrdí, že tato firma provozující sportovní sázky má vazby s nelegálním trhem. 

„Je tu tolik pobuřujících společností,“ prohlásil Anderson loni v rozhovoru s deníkem The New York Times, kde poprvé upozornil na případ podvodu v hodnotě jedné miliardy dolarů, kterého se dopustil hedgeový fond Platinum Partners. „Některé z těchto společností, které jsme prověřovali, nemají vůbec žádné příjmy “, dodal na závěr Anderson.  

Akcie Twitteru ve středu vyskočily přibližně o 8 %. Co se týče Muska a Twitteru, je jasné, že Hindenburg má talent rozpoznat vítěze a poražené, jakmile spatří příležitost. 


The Daily Upside  
The Motley Fool  

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00