Search
Close this search box.

Intel se přiznal k vlastnictví tisíců akcií kryptoměnové burzy Coinbase

Jeden z největších výrobců počítačových mikroprocesorů Intel uvedl, že je vlastníkem více než tří tisíc akcií společnosti Coinbase. Akcie Coinbase zareagovaly na informaci růstem o necelá dvě procenta.

Celkem 3014 akcií kryptoměnové burzy Coinbase měl ve svém držení ke konci června výrobce počítačových mikroprocesorů, společnost Intel. Vzhledem k tomu, že ke konci prvního čtvrtletí Intel žádné akcie Coinbase nevlastnil, muselo dojít k jejich pořízení právě ve druhém kvartále.

Společnost Coinbase se veřejně na burze obchoduje od letošního dubna. Je tedy možné, že Intel do Coinbase investoval ještě před jejím vstupem na burzu. Na tom by nebylo nic divného ani nezákonného. Regulační úřady jen vyžadují, aby se investor v takovém případě k vlastnictví akcií nějaké společnosti přihlásil tehdy, když jeho podíl na majetku firmy činí pět nebo více procent.

Výrobce čipů Intel vlastní také majetkové podíly ve společnostech McAfee nebo MaxLinear. Akcie Intelu na nově zveřejněné informace fakticky nijak nereagovaly, protože jejich cena se koncem uplynulého týdne prakticky nezměnila.

Naopak akcie kryptoměnové burzy Coinbase během pátku posílily o necelá dvě procenta. Za poslední měsíc se jejich cena zvýšila už o více než 16 procent. Tržní hodnota Coinbase od svého vstupu na burzu (16. dubna letošního roku), klesla téměř o čtvrtinu. Vývoj posledních týdnů ovšem naznačuje možnou změnu v obratu trendu a akcie Coinbase posilují.


Podder, Reuters
Lin, Barrons.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00