Search
Close this search box.

Intel nabízí pomoc automobilkám s nedostatkem čipů

Nový výkonný ředitel společnosti Intel Pat Gelsinger začal vyjednávat s výrobci automobilů o dodávkách čipů. Chce jim pomoci řešit nepříjemnou situaci, ve které se automobilky kvůli celosvětovému nedostatku čipů ocitly.


Kvůli pandemii koronaviru a různě rozsáhlým lockdownům v průběhu minulého roku došlo na globálním trhu k nedostatku mikročipů.

Vedle výrobců počítačů a mobilních telefonů se to neblaze podepisuje také na automobilkách. Pomocnou ruku nabídla společnost Intel, která je jedním z posledních firem, která mikročipy vyvíjí i vyrábí. Gelsinger podle agentury Reuters nyní s automobilkami jedná o možných dodávkách.

Nejen z tohoto důvodu jsou akcie společnosti Intel poměrně zajímavou investiční příležitostí. Jejich hodnota se za posledních šest měsíců zvýšila asi o 45 procent. Od začátku roku Intel posílil o 30 procent. Mnozí analytici přesto, nebo právě proto, doporučují akcie Intelu kupovat.

Cílová hodnota se pohybuje kolem 75 dolarů, což je asi o 17 procent nad její aktuální tržní cenou. Intel totiž vedle svého aktuálního vyjednávání s automobilkami hodlá posílit svou pozici u dalších významných odběratelů mikročipů jako je například společnost Samsung.


Nellis, Reuters
TipRanks, Yahoo! Finance


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00