Search
Close this search box.

Intel chce být do čtyř let globálním lídrem na trhu s čipy. Představí nové technologie

Americký výrobce čipů Intel představil svou novou strategii do roku 2025. Její součástí je mimo jiné plán na opětovné získání prvenství v technologii mikroprocesorů. Intel chce vyvinout výkonnější a efektivnější čipy, kterými by předčil své asijské konkurenty.


„Věříme, že v roce 2025 budeme opět králem výkonnosti,“ uvedl v rozhovoru Sanjay Natarajan, který se do Intelu vrátil v loňském roce, aby v technologické společnosti vedl divizi technologického vývoje. Americká společnost Intel totiž představila své plány na ovládnutí globálního trhu s čipy a mikroprocesory. Jde o poměrně ambiciózní, avšak nikoli nereálný cíl, který si vytyčil výkonný ředitel Intelu Pat Gelsinger, jenž do čela společnosti usedl letos v únoru.

Intel slibuje, že do roku 2025 uvede na trh převratné mikroprocesory se zcela novou architekturou. Výsledkem bude vyšší výkon, větší úspora energie a celkově nižší nároky na baterii zařízení, do kterých se novinky budou instalovat. První dvě významné společnosti, Amazon a Qualcomm, už daly najevo, že nová technologie Intelu způsobí na trhu zvrat. Zároveň projevily o nové technologie Intelu zájem.

Společnost Intel se v uplynulých letech musel vypořádat s řadou těžkostí při vývoji nových mikročipů, což ho nakonec stálo pozici světového lídra. Prvenství se v tomto oboru neměří objemem tržeb nebo zisku, nýbrž právě technickými parametry konkrétních výrobků. Na technologické špičce se v současné době pohybují společnosti Samsung, TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company), kterým šlapou na paty společnosti Apple a Nvidia.

Akcie Intelu na představení nové strategie prakticky nereagovaly. Od začátku letošního roku posílily zatím jen o sedm procent, přičemž jejich hodnota kulminovala začátkem dubna. Tehdy se akcie Intelu obchodovaly za více než 68 dolarů, což představovalo 13měsíční maximum.Cherney, Barron´s.com
Shankland, Cnet.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00