Americký dolar vůči euru klesl na nejslabší úroveň za poslední rok. Vůči koši světových měn pak dosáhl dvouměsíčního minima. Impulsem byla čerstvá data o vývoji spotřebitelské inflace za březen i cen průmyslových výrobců. Díky tomu sílí přesvědčení investorů, že Federální rezervní systém se blíží s úrokovými sazbami vrcholu, a na obzoru tak je postupné uvolňování měnové politiky v USA.
Kryptoměnové trhy se podle analytiků brokerské společnosti Bernstein zbavily řady toxických aktiv, což prý přispělo ke zvýšení důvěryhodnosti celého sektoru v očích investorů.
Určitou známkou stabilizace kryptoměnového trhu je i skutečnost, že Bitcoin či Ethereum zaznamenaly od začátku letošního roku poměrně silnou rally, kdy zejména Bitcoin zpevnil přibližně o 80 procent.
Dokonce ani pád dvou amerických a jedné evropské banky neznamenaly pro kryptoaktiva žádnou hmatatelnou potíž.
Investoři navíc očekávají, že měnová politika centrálních bank ve světě už nejspíše nebude tak přísná ve vztahu k inflaci, jelikož inflační data i další inflační indikátory naznačují, že to nejhorší z hlediska růstu cen má vyspělý svět za sebou.
Podle společnosti Bernstein stále není stávající cyklus na kryptoměnovém trhu plně doceněn ve smyslu pozitivních faktorů.
Jsme tak stále relativně na začátku „největšího kryptoměnového býčího cyklu“.
Stále je však třeba mít na paměti, že kryptoaktiva jsou ze své podstaty jedním z nejrizikovějších (ne-li zcela nejrizikovější) aktiv, která citlivě reagují na momentální nálady investorů.
Zdroje: Canny – CoinDesk.com