Search
Close this search box.

Inflace hraje do karet dividendovým akciím

Mimořádně rychlý vzestup cenových hladin trápí nejen Spojené státy, ale prakticky celý svět. Úrokové sazby u běžných finančních produktů přitom setrvávají stále extrémně nízko, a tak nejsou ani zdaleka schopny vykompenzovat znehodnocení úspor inflací.


V takové situaci je mimořádně obtížné najít příležitosti, kde by bylo možné úspory před inflací efektivně ochránit. Jednou z možností je investovat do akcií, které mají růstový potenciál. Jenže globální akciové trhy si zřejmě dávají menší pauzu a hledají směr. Odborníci proto doporučují soustředit se na tituly, u nichž se dá očekávat výplata poměrně vysoké dividendy.

Jelikož se ekonomiky postupně zotavují z krize, která je postihla v uplynulém roce, perspektivní tituly lze hledat v rámci takzvaných cyklických odvětví. Tedy v energetice nebo v dopravě. Právě zde se dá očekávat růst poptávky, což se ve střednědobém horizontu pozitivně odrazí na finanční situaci v těchto sektorech hospodařících firem.

Jen pro představu, cena silové elektřiny se za poslední rok na burze zvýšila asi o 75 procent, podobně vzrostla také cena zemního plynu, ropa je dnes více než dvakrát dražší než před rokem. Stranou zájmu by podle odborníků neměly zůstat ani farmaceutické firmy nebo automobilky. A to jak ty tradiční, tak ty, které se zaměřují výlučně na vývoj a produkci elektromobilů.


Sonenshine, Marketwatch.com
Sincere, Marketwatch.com


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05