Search
Close this search box.

Drobným investorům se zlepšuje investiční apetit vůči technologickým akciím 

Individuální investoři, zejména ti, kteří se svezli na vlně šíleného fenoménu meme akcií dosáhly rekordních retailových výdělků se nyní opět vracejí k technologickým titulům, které byly hybnou silou býčího trendu, jenž se letos střetl s nepříznivými ekonomickými faktory.  


Index Nasdaq Composite, který je domovem největších technologických akcií v Silicon Valley, letos klesl o 22 % a jednotlivé akcie skupiny FAANG (Meta, Amazon, Apple, Netflix a Alphabet) ztratily více než 10 %. Řada technologických firem se však začala zvedat, i přesto, že společnosti Alphabet, Amazon a Apple naznačili, že jejich růst se zpomaluje.  

Drobní investoři se do těchto podniků vrhají v naději, že jsou cenově podhodnocené a že by se v následujících měsících mohla zpomalit vlna zvyšování úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému, čímž by se trhy částečně zbavily negativního napětí. 


Nákupní horečka u drobných investorů 

Podle údajů agentury Vanda Research, které prověřil deník The Wall Street Journal, dosáhly koncem července nákupy populárních technologických akcií, včetně akcií FAANG, ze strany soukromých investorů nejvyšší úrovně od roku 2014. 

Poté, co Meta ve čtvrtek oznámila svůj první pokles tržeb a cena její akcie klesla o 5,2 %, byla tato společnost pro individuální investory u makléřské skupiny Fidelity nákupní jedničkou. Nasdaq v červenci vzrostl o 12 %, což je nejlepší výkon od dubna 2020 a zároveň lepší než 9% růst indexu S&P 500. 


Hedgeové fondy sází na jiné hráče 

Hedgeové fondy se mezitím pojišťují opačným směrem. Podle dat poradenské společnosti Jefferies letos hedgeové fondy souhrnně snížily procento svých portfolií investovaných do koše 16 hlavních technologických akcií včetně FAANG z 24 % na 16 %.  

Rovněž snížili váhu velkých technologických titulů ve svém portfoliu o 10 % oproti jejich váze v indexu S&P 500, což znamená, že očekávají větší růst z jiných sektorů.   


Technologické tituly a zvýšený apetit 

Podle deníku WSJ jsou ETF fondy obchodované na burze s pákovým efektem, které monitorují technologické technologie, třetím a čtvrtým nejoblíbenějším investičním nástrojem mezi individuálními investory v roce 2022, a to hned za indexy S&P 500 a Nasdaq. Doufejme, že jejich apetit po starých technologiích s vysokým růstem přinese spíše hodování než-li hladomor. 


The Daily Upside  
The Motley Fool  

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00