Search
Close this search box.

Hodnota Tesly vzroste do čtyř let čtyřnásobně, předpovídá elitní americká investorka

Cathie Woodová je někdy přezdívána jako Warren Buffett v sukních. Přirovnání do značné míry sedí, neboť Woodová vyniká podobnou intuicí na investice do kvalitních akcií jako její mužský, o čtvrtstoletí starší kolega. Dámská investorská celebrita nyní přišla s předpovědí, která potěší nadšence do elektromobility a její vlajkové lodi, automobilky Tesla.


Analytici investiční společnosti Ark Investment, kterou Cathie Woodová založila a kterou řídí, odhadují, že akcie automobilky Tesla během čtyř následujících let masivně zhodnotí. Do roku 2026 jejich hodnota má vystoupat na 4 600 dolarů. V porovnání s aktuálním kursem akcií Tesly je to zvýšení přibližně na 4,5násobek.

Ale pozor, jde o střední scénář. Ark Investment pracuje s „býčí“ i „medvědí“ variantou pro akcie Tesly. Pokud si Tesla povede podle optimistického scénáře, hodnota jejích akcií by mohla ve stejném časovém horizonty vyrůst až na 5 800 dolarů, pesimistický scénář pak počítá s hodnotou akcií Tesly na úrovni 2 900 dolarů do roku 2026. Jinak řečeno, i kdyby se naplnila horší varianta, kdo dnes koupí akcii Tesly, během čtyř let získá téměř trojnásobek.

„Analýza vychází z našich očekávání v horizontu do roku 2026, věříme ale, že náš model pro akcie Tesly je konzervativní. Předpokládáme, že v roce 2026 se akcie Tesly budou obchodovat jako akcie vyzrálé společnosti, spíše než jako rychle rostoucí firmy,“ uvedla pro agenturu Bloomberg Tasha Keeneyová, analytička společnosti Ark Investment.

Prognóza Ark Investment vychází mimo jiné z odhadu poptávky po automobilech, která se bude stále více stáčet směrem k vozům s autonomním řízením. A podle této investiční společnosti je právě Tesla schopna takové vozy v horizontu čtyř let dodávat na trh.


Chen,
Bloomberg


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05