Search
Close this search box.

Hodnota Bitcoinu by mohla v roce 2030 dosáhnout 1 milionu dolarů 

Vzestup Bitcoinu (CRYPTO: BTC) v průběhu uplynulých deseti let přiměl prominentní finanční představitele, aby odkryli svůj postoj k tomuto rostoucímu aktivu. Například Cathie Woodová, generální ředitelka fondu Ark Invest, je jednou z nejvýraznějších podporovatelů. 


V jednom z nejoptimističtějších odhadů fond v září loňského roku předpověděl, že Bitcoin do roku 2026 dosáhne hodnoty 500 000 dolarů. A dokonce se odhady v lednu zdvojnásobily, když Woodová prohlásila, že do roku 2030 bude mít jeden Bitcoin hodnotu 1 milionu dolarů.  Jak Woodová přišla k tomuto odhadu?  


Aby Bitcoin dosáhl ceny 1 milionu dolarů, musel by během necelých osmi let vzrůst o téměř 2 000 %. To se nezdá být příliš jako nereálný odhad, pokud vezmeme v úvahu, že od roku 2017 vzrostl o 3 500 %. Má-li Bitcoin dosáhnout těchto výšin, musí se toho hodně co zlepšovat, a rovněž aktuální trendy musí posílit.  

Woodová a její tým dospěli k těmto výpočtům po vypracování několika analytických prací, které byly jedním z nejucelenějších a nejdůkladnějších zhodnocení současného a budoucího stavu Bitcoinu.  

Tento průzkum poukazuje na řadu makroekonomických a mikroekonomických faktorů, které vedly Woodovou a její tým k hypotéze, že by hodnota Bitcoinu mohla skutečně dosáhnout jednoho milionu dolarů.  

Při nedávném rozhovoru na konferenci o bitcoinech v Miami byla Woodová poprvé tázána na své úvahy. Několik jejích hlavních tvrzení relativně zaujala obecenstvo. Politický vliv na Bitcoin a kryptoměny  


Důležitá je především čerstvě nabytá podpora ze sfér politického zájmu o Bitcoin. Woodová zmínila zejména osobnosti jako je Janet Yellenovou (ministryni financí) a Garyho Genslera (předsedu Komise pro cenné papíry a burzy).  

Woodová považuje Genslera za hnací motor, který dokázal přesvědčit Yellenovou o jejím předchozím odmítavém postoji vůči kryptoměnám. Zároveň se Woodová domnívá, že Gensler bude mít větší úspěch při přesvědčování dalších politiků, jelikož působí jako profesor na MIT v oboru kryptoměn.  

Podle jejího názoru se Bitcoin stane pro voliče v nadcházejících volbách žhavým tématem. Woodová tvrdí, že by ji vůbec nepřekvapilo, kdyby političtí kandidáti pořádali celodenní kampaně na podporu Bitcoinu a kryptoměn.  Rozsáhlé osvojení Bitcoinu 


Dalším diskusním tématem byla zvýšená dostupnost Bitcoinu ve Spojených státech. Woodová se přímo vyjádřila k inovaci a nedílné úloze řešení pro škálování na druhé vrstvě Bitcoinu, tzv. Lightning Network, díky němuž se na domácí scéně rozšířil počet uživatelů Bitcoinu.  

Woodová se domnívá, že existuje obrovské spektrum způsobů, jak efektivně využívat Bitcoin. Bitcoin má mnoho dalších schopností, jak se pojistit proti vládní regulaci měn na rozvíjejících se trzích. Podle ní bude více bonitních osob využívat Bitcoin jako pojistku proti zabavení jejich majetku vládami.  

A nakonec, stejně jako její fond, uvedla, že institucionální investoři budou Bitcoin pomalu, ale jistě přikupovat. Mylné odhady a rok 2030  


Předpokládejme, že Cathie Woodová má pravdu jen z poloviny. Kdyby Bitcoin skutečně vzrostl na tyto hodnoty, stále by byl jedním z nejvíce zhodnocujících se aktiv naší generace.  

Krátkodobé výkyvy ceny Bitcoinu nemají v celkovém kontextu žádný vliv. Rok 2030 tu bude dříve, než se stačíme vzpamatovat, a to perfektně zapadá do letité investiční strategie „kup a drž“. 


RJ Fulton  
The Motley Fool  


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05