Search
Close this search box.

Google hodlá investovat 9,5 miliardy dolarů do nových kanceláří a datových center 

Když už si myslíte, že jste z toho vypadli, vtáhnou vás zpátky. Tedy do kanceláře. Pro zaměstnance Googlu už možná nikdy nebudou platit slova stárnoucího Michaela Corleoneho.  


Navzdory službám Google Drive, Google Docs, Google Meet, Google Chat, Google Cloud, Gmail a všem dalším aplikacím, které ulehčují práci na dálku, Google chce mít na pracovišti své vlastní zaměstnance. A platí za to velké částky. Google letos plánuje investovat zhruba 9,5 miliardy dolarů do nových kanceláří a datových center.  Nové kanceláře a datacentra 


Od minulého týdne se hybridní způsoby práce staly součástí legislativy Googlu. Firma zavedla povinnost pro většinu zaměstnanců vracet se do kanceláře alespoň tři dny v týdnu. A rovněž se snažila utlumit protesty zaměstnanců výhodami, jako například pořízením zbrusu nové herny v coloradské pobočce v Boulderu.  

I když si zaměstnanci z kalifornské pobočky v Mountain View stěžovali, že jim návrat do kanceláří přináší komplikace s dopravní zácpou, dceřiná společnost Alphabetu pokračuje v plánech na rozšiřování svého fyzického zázemí.  

Google uvádí, že investici ve výši 9,5 miliardy dolarů využije k otevření datových center po celé zemi, nové kanceláře v Atlantě a k posílení své přítomnosti v Boulderu a New Yorku. Google dále uvádí, že investice ve více než deseti státech povede k tomu, že do konce roku bude nově přijato 12 000 zaměstnanců na plný úvazek. 

Za posledních pět let utratil Google za kanceláře a datová centra více než 37 miliard dolarů, z toho 7 miliard v loňském roce, kdy si za 2,1 miliardy dolarů pořídila novou luxusní kancelářskou budovu na Manhattanu. Soukromé koncerty jako lákadlo 


Rok 2021 (kdy zaměstnanci Googlu pracovali prakticky z domova) byl pro koncern Alphabet nejziskovějším rokem od roku 2007. Ale k čemu jsou takové rekordní zisky, když ne k utrácení za soukromé koncerty zpěvačky Lizzo, které mají nalákat zaměstnance ze Silicon Valley zpět do kanceláře? 


The Daily Upside  
The Motley Fool  


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00