Search
Close this search box.

Globální turismus oživuje. Půjdou nahoru také akcie Airbnb?

Akcie platformy pro zprostředkování ubytování Airbnb se aktuálně obchodují na přibližně stejné úrovni jako když na sklonku loňského roku vstoupila na burzu. Mezitím však stihly výrazně posílit a vzápětí své zisky téměř vymazat. Před dvěma měsíci však nastal obrat.


Pro Airbnb je letošní léto první turistickou sezónou od doby, kdy společnost vstoupila loni v prosinci na burzu. Její akcie se aktuálně obchodují za cenu mírně nad 143 dolary, což je o necelá tři procenta nad upisovací hodnotou. Airbnb však mezitím stihla vystoupat téměř k 220 dolarům, ale také klesnout pod 135 dolarů.

Málokdo by dnes vsadil na to, že by se akcie této společnosti mohly opět vzpamatovat a vytvořit nový cenový rekord. Jenže například podle analytika společnosti Gordon Haskett Roberta Mollinse by akcie Airbnb neměla zůstat stranou pozornosti žádného investora.

Airbnb například už v prvním letošním čtvrtletí oznámila lepší výsledky, než se všeobecně očekávalo. Za leden až březen letošního roku utržila bezmála 900 milionů dolarů, což bylo meziročně o pět procent výše. Mohlo za to částečné uvolnění protiepidemických restrikcí o mírné oživení turistického ruchu.

Podle Mollinse je pravděpodobné, že druhé a zejména třetí čtvrtletí přinese další zlepšení. Pro akcii Airbnb změnil investiční doporučení z „prodat“ na „koupit“ a zvýšil cílovou cenu 172 dolarů. To představuje asi 20procentní růstový potenciál oproti současné hodnotě. Odkazuje se přitom na výhled samotné společnost Airbnb pro celý letošní rok, který má být výrazně lepší než ten loňský a srovnatelný s rokem 2019.


Savitz, Barron´s
Trefis, Forbes.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00