Search
Close this search box.

Globální pravidla pro kryptoměny jsou už jen krůček od schválení. Na tahu je G20

Kdo bude chtít provozovat kryptoměnový byznys, před účinky globálních pravidel upravujících obchodování s kryptoaktivy se nejspíše už brzy nikam neschová. Globální autorita známá jako Financial Stability Board (FSB) vydala poslední doporučení směrem ke stanovení celosvětových norem pro kryptoaktiva. Nyní bude záležet na skupině zemí G20, zda jim dá zelenou.

Financial Stability Board publikovala začátkem tohoto týdne poslední doporučení pro země sdružené ve skupině G20 k ustanovení globálních pravidel pro provozování byznysu s kryptoměnami, respektive kryptoaktivy. FSB zároveň přehodnotila svá stávající doporučení směrem k regulaci stablecoinů, a to v reakci na problémy se stablecoinem TerraUSD/Luna.

„Jak ukázaly nedávné události, absence pravidel by mohla stále častěji vést k přenosu problémů mezi kryptoaktivy a tradičním finančním systémem,“ uvedla FSB ve svém aktuálním souhrnu doporučení směrem ke skupině G20.

Cílem globálních pravidel není svět kryptoaktiv poškozovat, nebo dokonce zabránit jeho růstu, ale vytvořit takový systém regulací, který výrazně sníží pravděpodobnost opakování finančních krizí, jaké jsme byli svědky například v roce 2008. Za tehdejší krizí stál mimo jiné vznik nových typu finančních aktiv. Srovnatelně novými finančními aktivy jsou právě kryptoaktiva. A právě události z loňského podzimu naznačily, že pád některých kryptoměnových burz měl potenciál se přelít do světa tradičních financí.

Jones – Reuters

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05